16 FILM vrijdag 24 woensdag 22 The Dead (film) van John Hoston zaterdag 25 Piano Panorama zondag 26 Fidelio (operafilm) donderdag 23 maandag 27 dinsdag 28 Films in Porgy and Bess Vijf jaar Stichting Filmtheaters Middelburg Filmcollege Film en Religie in Bibliotheektheater Film in jongerencentrum 't Beest Nederlandse première van Jan Rap en z'n Maat in Alhambrabioscoop Schotse folkgroep Vestzaktheater Vlissingen, 16.00 uur; Toe gang f 15,00; CJP/Pas 65 f 11,50; Jeugd t/m 12 jaar f5,00 Concert door brassband Excelsior Geerteskerk K/oetinge, 16.00 uur Volksdansgezelschappen Folkloristische Poolse dans in kader van Poolse week Zuid/andtheater Terneuzen, 15.00 uur; Toegang f7,50 Het huis met de zeven balkons door toneelvereniging 'Sempre Avanti' Gi/dehuis Sluiskil, 20.00 uur 'Doe het zelf, neushoorn' van Piere Soeteweij door Camera van Rhetorica ST. Jan Steen Waranda St. Jansteen, 20.00 uur Concert en toneel door muziekvereniging Oefening en Uit spanning en toneelvereniging Platogo Blokhuis Kattendijke, 19.30 uur Kaz Lux en Eelco Gelling plus Blues Connection De Piek Vlissingen, 22.00 uur; Toegang 7,50 'Hé, mag ik mijn echtgenote terug?' van J. Bernard-Luc en J.P. Conty door toneelvereniging 'De Reilanders' Dorpshuis Rilland-Bath, 20.00 uur f7,50 Wardjen den Drippel Streektaaltoneel van Scheldegalm Zuidlandtheater Terneuzen, 20.00 uur Twee Poolse musici in kader van de Poolse week, afwisselend programma met klassieke-, jazz en populaire muziek Porgy Bess Terneuzen, 20.00 uur; Toegang f 10,00 Herb Mews The Mules Brogum Zierikzee, 22.00 uur; Toegang f8,00 Zeeuwse Komedie speelt twee eenakters van Peter Shaffer onder regie van Willem Huybreghs Vestzaktheater Vlissingen, 20.30 uur Porgy and Bess Terneuzen, 20.00 uur The Mousetrap Toneelthriller van Agatha Christie door de Hollandse Comedie De Prins van Oranje Goes, 20.00 uur; Toegang f21,50; CJP/pas 65 f 16,50. Attentie! Zeer beperkt aantal kaarten uitslui tend aan de zaal vanaf 19.15 uur. Tweede pianorecital in deze serie door Geoffrey Madge Kloveniersdoelen Middelburg, 20.30 uur; Toegang f 12,50; Donateurs f 10,00 of via abonnement f 15,00 Middelburgs Theater brengt Mooi Bruin, een komedie met toneel, zang, voordracht en muziek Minitheater Middelburg, 20.30 uur; Toe gang f 8,50; CJP/Pas 65 f 6,50. Voorver koop VVV Middelburg en Loek's Boekhandel, Nieuwe Burg 19 'Een broodje boek' Musical van Mies Bouhuys door Stichting Jeugdkomedie Amsterdam voor kinderen van 6-12 jaar 'Doe het zelf, neushoorn' door Camera van Rhetorica St. Jan Steen Waranda St. Jansteen, 20.00 uur Opera van Ludwig van Beethoven door koor en orkest van de Duitse Opera te Berlijn Alhambra Vlissingen, 11.00 uur Carry Tefsen e.a. Nostalgisch liedjesprogramma Zuidlandtheater Terneuzen, 15.00 uur; Toegang f 15,00; CJP/Pas 65 f 10,00 Dead Trash speed metal concert 't Beest Goes, 15.00 uur; Toegang f 12,50; Voorverkoop f 10.00 vanaf 11 februari 'De vergelijking der geschiedschrijving' Lezing door prof. dr. H.W. van der Dunk (historiograaf) Aula Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, 20.00 uur v Waardenberg De Jong met 'De Gekkengalerij' Stadsschouwburg Middelburg, 20.30 uur; Toegang f 16,00; CJP f 9,50 Nachtwake Toneelstuk van Lars Norén Zuidlandtheater Terneuzen, 20.00 uur; Toegang f 12.50; CJP/Pas 65 f7,50 Den Dullaert Hulst, 14.00 uur; Toegang f4,00 Waardenberg en de Jong met 'De Gekkengalerij' De Vossekuil Oud-Vossemeer, 20.15 uur; Toegang f 10,00 Spoken van Henrik Ibsen met o.a. Ellen Vogel, Frans Vorstman en Cor van Rijn Concertzaal Zierikzee, 20.00 uur; Toegang f21,50; CJP/Pas 65 f 16,50 Vrije Winterconcours KNF m.m.v. gerenommeerde harmonie-, fanfare- en brassband-muziekverenigingen Prins van Oranje Goes, 13.00 uur V The Jack of Hearts Rock 'n roll van eigen bodem De Piek Vlissingen, 22.00 uur; Toegang Teorama (film) van Pier Paolo Pasolini Bibliotheektheater Middelburg, 20.30 uur 'Geschiedenis van het theater' Lezing, in relatie met de voorstelling van de Internationale Nieuwe Scène door Willem Huybreghs Balletzaal MIKV Kuiperspoort 21 Middel burg, 20.00 uur Op de vaste filmavond (woensdag), deze maand vier films in Porgy and Bess (Terneuzen): Betty Blue, Franse film uit 1986 van Jean- Jacques Beineix, over een gepassioneerde verhouding tussen twee vrijbuiters. Ziekte leidt tot geestelijke en lichamelijke onder gang. (1 februari). A World Apart, was de tweede belangrijke film, die in 1988 werd uitgebracht over het probleem van de apartheid. A World Apart geeft een meer betrokken en ingetogener beeld van het onrecht in Zuid-Afrika dan Cry Freedom. Commercieel gezien was Cry Freedom echter een veel groter succes. In A World Apart volgen we een blanke familie, die zich aktief inzet voor het ANC (Africaans Nationaal Congres). De vader (Jeroen Krabbé) moet in het buitenland onderduiken om zijn verzet tegen de apartheid te kunnen voortzetten. De moeder (Barbara Hershey), die als journaliste werkzaam is, wordt krachtens een nieuwe wet gearresteerd en ingesloten. De film, die is gesitueerd in de jaren zestig, volgt het hele gebeuren voornamelijk vanuit het gezichtspunt van de oudste dochter (13 jaar). Zij wordt door haar vriendinnen uit de welgestelde blanke families in de steek gelaten en zij moet zelf het isolement waarin zij terechtkomt opvangen. A World Apart is opgenomen in Zimbabwe (het voormalige Rhodesië), de film is een regiedebuut van Chris Menges, gelauwerd cameraman van o.a. The Killing Fields en The Mission. (8 februari). Blind Change, een Poolse speelfilm van Krzystof Kieslowski. Gemaakt in 1981maar vanwege alle politieke verwikkelingen in Polen, pas in 1987 voor vertoning vrijgege ven. Een Student medicijnen staat na de dood van zijn vader voor de keuze: sluit ik mij aan bij de Communistische Partij, of streef ik naar een aktieve rol binnen de verboden vakvereniging Solidariteit, of zet ik mij er voor in om spoedig te trouwen en vader te worden. Welke wending zal zijn lot nemen? (15 februari). The Dead, De laatste film van John Huston over een traditionele samenkomst aan het begin van hetnieuwejaar(inditgeval 1904), een uitvoerige maaltijd, samenzang en herinneringen aan vroeger tijden. Een film uit 1987 met in de hoofdrol Angelica Huston. (22 februari). Zondag 5 februari a.s. is het precies 5 jaar geleden, dat de Stichting Filmtheaters Middelburg met een drukbezochte Filmweek van start ging. In 1989 zal daarom regelmatig een succesvolle film uit de vijf voorgaande jaren worden vertoond. Daar naast zullen er in dit jaar regelmatig festivals worden georganiseerd (o.a. Méditerranée festival. Zomerfestival, Cinekid en Cinema thema) Maandag 27 februari en de drie daarop volgende maandagen, organiseert de Stich ting Filmtheaters i.s.m. de Katholieke Universiteit Brabant, het college Film en Religie. Docent Hans van Driel zal vanaf 19.00 uur zijn college geven, waarna om 20.30 uur de bijbehorende filmvoorstelling start. 27 februari: Teorema van de Italiaanse regisseur Pier Pasolini. In Teorema is een knappe jongeman te gast bij een welgestel de familie. Gedurende zijn verblijf krijgt deze jongeman diverse bewoners van het huis in zijn macht. Na vertederingen volgen diverse manipulaties. Met in de hoofdrollen o.a. Terence Stamp en Silvano Mangano. 6 maart: The Temtation of Christ van Martin Scorcese, met Daniel Defoe in de rol van Jezus Christus. Na alle publiciteit is deze film duidelijk aan een weloverwogen ontle ding toe. 13 maart: Het Zevende Zegel (1956) van Ingmar Bergman. Een film waarmee Ingmar Bergman zich definitief een plaatsje in de categorie 'grote cineasten' verwierf. Het Zevende Zegel is een innerlijke tocht naar de waarheid rond geloof, religie, leven en dood. 20 maart: Nazarin van Luis Bunuel. Deze film uit 1958 handelt over een priester, die zich in de sloppenwijken van Mexico Stad inzet voor misdadigers, hoertjes en andere 'verlorenen' der maatschappij. Een felle aanklacht tegen de hypocrisie van het christendom. In het jongerencentrum 't Beest te Goes zijn in februari twee films te zien. Vrijdag 3 februari The Unbearable Lightness of Being, naar het boek van de Tsjechische schrijver Milan Kundera. The Unbearable Lightness of Bei ng behoorde in 1988 tot één van de meest gewaardeerde films. In de film staan liefde, bezitsdrang en het streven naar vrijheid centraal. Dit alles gesitueerd in de periode rond de Praagse Lente ('68). De Amerikaan Philip Kaufman regisseerde de film en in de hoofdrollen zijn te zien: Daniel Day-Lewis (Thomas), Juliette Bi noche (Sabina) en Lena Olin (Tereza). Vrijdag 10 februari wordt Hairspray (1988) vertoond. Deze film van de Amerikaanse underground regisseur John Waters, geeft een beeld van de Amerikaanse t.v.-wereld in de jaren zestig, de invloed op de maatschap pij, danswedstrijden en Play Back. Hét antwoord op Dirty Dancing. De vorig jaar overleden 'zwaargewicht' Divine met wie regisseur Waters bij veel van zijn film samenwerkte, vertolkt de hoofdrol. In het Alhambratheater te Vlissingen, gaat op donderdag 16 februari de Nederlandse film 'Jan Rap en z'n Maat' in landelijke première. In de tweede speelfilm van Ine Schenkkan, worden de lotgevallen van een aantal jongeren en hun begeleiders in een opvangcentrum voor jeugd met opvoedings- en andere problemen behandeld. Centraal in de film staan de levenservaringen van de 18- jarige Gemma. In de verfilming van dit bekende boek van Ivonne Keuls, spelen Heidi Arts (Gemma), Paul de Leeuw, Jasperina de Jong en Jack Spijkerman een hoofdrol. In Vlissingen en in De Koning van Engeland te Hulst zal gedurende het grootste deel van de maand de film 'A fish called Wanda' te zien zijn. Dit absolute kassucces in de Verenigde Staten en Engeland gaat over de 'perfecte juwelenroof' en de nasleep. De film concentreert zich op het onderlinge wan- I trouwen, het beïnvloeden van de advocaat 1/

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1989 | | pagina 9