daW^zeeland ZM0SP Rif O Bakkerij Brokking 00 m 7^ X O m Het literaire hart van Middelburg Literatuur Mod. Antiquariaat Buitenlandse pockets Div. wetenschappen Reis-taal gidsen Kunstkaarten Genieten van uitgaan in Zeeland en daarbij een heerlijk broodje of een lekkere koek van dat is.... dubbel genieten!!! Het adres is: Nieuwendijk 53, Vlissingen 20 HERMAN BISSCHOP EVEN TERUG IN ZEELAND PORGY AND BESS GAAT 'BETERE FILMS' DRAAIEN VEROVERT BATMAN OOK ZEELAND? NIEUWE FILMZAAL 'T BEEST IN GOES Conlaclpcfsoon H v fongoen Adres: Molenwater 63 4331 SE Middelburg Telefoon: 01180-35732 Telefax: 01180-34411 afJantoren 3'y"- nine AA Kan - accountants administratieconsulenten z Nieuwe Burg 3, 4331 AG Middelburg tel. 13253 Deze kollages fotografeert hij dan weer. Ook belicht hij zijn negatieven wel in fragmenten. De Stenge Heinkenszand, oktober. In Galerie Esprit pakt Herman Bisschop stevig uit met ruim 20 werken. De enkele jaren geleden naar Limburg verhuisde Bisschop, heeft lang in Zeeland gewoond. In die tijd maakte hij komposities waarin gedempte kleurvlakken de ondergrond vormen voor een subtiel lijnenspel. Dat koncentreerde zich vaak op een horizontale lijn, waardoor de schilderijen iets landschappelijks kregen. Bisschop gaf zijn vlakken een lichte struktuur, naar het leek door textiel in de vochtige verf te drukken. In het huidige werk laat hij zich nog steeds leiden door een intuïtief omgaan met het materiaal. 'Maar', zegt hij: 'In het verleden werkte ik naar buiten toe, nu is dat omgekeerd. Ik schilder en teken puur zoals ik zelf ben.' Bisschop gebruikt het materiaal wat toevallig voorhanden is; dat kan verf en papier zijn, foto's, stukken papier. Hij legt het vlak waarop hij bezig gaat op de grond en bewerkt het op allerlei manieren, zoals scheuren en snijden. Toch ziet zijn werk er strak, gestileerd uit. Sinds hij in Limburg woont, is zijn kleurkeus ook veranderd; het geel komt nu nadrukkelijk in beeld. Galerie Esprit Clinge, oktober. Verder zijn er ook nog de volgende tentoonstellingen/exposities te bekijken: Van 7 t/m 28 oktober in 'De Bewaerschole, Burg Haamstede. Joke van Leeuwen. In het kader van de kinderboe kenweek is er een tentoonstelling rondom deze schrijfster en cabaretière. In Galerie Galerij, Rijksscholengemeenschap Prof. Zeeman te Zierikzee exposeert Kees Francke enkele wandreliëfs, tekeningen en voorstudies onder de titel 'Portretten van Onbekende'. Tot 13 oktober na tel. afspraak 01112-2017. In Middelburg is in de Kunstuitleen, Kuiperspoort 22 keramiek van Leen Quist te bezichtigen t/m 19 oktober. Eveneens in Middelburg zijn inde Zeeuwse Bibliotheek een aantal tentoonstellingen: Schilderijen van de schilder G.H.G. von Brucken Fock (1859-1935) t/m 4 december in het Souterrain; t/m 16 oktober overzichtstentoonstelling van de Nederlandse fotograaf en filmer Johan van der Keuken in de expositieruimte; in de hal is t/m 16 okt de tentoonstelling 'Tekenend voor jou' en 'Stedebouw in vogelvlucht 1850-1940. te zien en t/m 14 okt. 'Honger hoeft niet'. Verder is er vanaf 16 oktober een overzichtstentoonstelling van de muziekuitgever A.A. Noske(1896- 1926); 30 jaar Nederlandse muziekgeschiedenis te zien. Dan is er tot slot t/m 28 oktober op de tweede verdieping een tentoonstelling over het restauratieplan Middelburgse Synagoge. In Vlissingen zijn t/m 12 oktober 6e Spuikom Models te bekijken in Bellamy 19, Nieuwendijk 15. In Art-Titude, Singel 14 eveneens in Vlissingen zijn beelden en tekeningen van Jan Haas te bekijken.t/m 12 november. In de Grote Kerk van Veere zijn t/m 22 oktober twee tentoonstellingen: beeldhouwwerken van Chr. G.J. Rutten en '150 Jaar Fotografie'. In de Schotse Huizen eveneens in veere is werk te bekijken van Joke Plomp-Kroes en zgn. halfmodellen van schepen, vervaardigd door R. Struys. t/m 28 oktober. Zeeuwsvlaamse liefhebbers van de betere film kunnen dit seizoen elke woensdag avond in Porgy and Bess in de Noordstraat te Terneuzen terecht. Deze maand draaien daar de volgende vier films: 'L'INTERVISTA L'lntervista' van de bekende Italiaanse regisseur Frederico Fellini. In deze film, die in 1988 op het Moskouse filmfestival werd bekroond met de hoogste onderscheiding, kijkt Fellini terug op zijn filmcarrière. Een t.v.-ploeg bezoekt de studio's van Cinecitta te Rome, interviewt Fellini en er worden fragmenten vertoond uit een aantal van zijn films. De actrice Ekberg wordt bezocht in haar imposante villa, waarbij de herinnerin gen aan de opnames van La Dolce Vita worden doorgenomen. Dat gebeurt met haar toenmalige tegenspeler Marcello Mastroia- ni, die tevens de hoofdrol in L'lntervisla vertolkt. (4 oktober). TRACK '29 'Track 29' is een film van Nicolas Roeg uit 1988 met Theresa Russell en Gary Oldman, naar een scenario van Dennis Potter (The Singing Detective). Hoofdpersonen zijn: Linda (zij verlangt naar een kind en zet het ontbreken hiervan om in alcohol), haar man Henry, die slechts geïnteresseerd is in zijn modeltreinen en een van de verpleegsters in het ziekenhuis, waarin Henry werkzaam is als chirurg. Dan duikt de vreemdeling Martin op in het saaie provinciestadje waar Linda en Henry wonen. Linda ziet in hem haar zoontje dat haar als zestienjarige tiener werd afgeno men. Het tweetal stort zich in een passionele liefdesverhouding, waar Henry het slachtof fer van word. Hallucinatie, droom en verlangen bepalen de sfeer in deze ietwat bizarre film. (11 oktober). ANITA, TANZE DES LASTERS Anita, Tanze des Lasters'. Film van Rosa von Praunheim de regisseur is een filmer die geplaatst kan worden in de hoek van de moderne (documentaire) film, waarin hij misstanden tegen kwetsbare groepen in de samenleving zonder schroom of compromis aan de kaak stelt (o.a. 'Unsere Leichen Leben noch', 'Ein Virus kennt keine Moral'). 'Anita, Tanze des Lasters' gaat over het leven van Anita berber. In de jaren twintig van deze eeuw was zij een van de bekendste Duitse naaktdanseressen (vooral in Berlijn). Bij voorkeur trad ze met haar acts op in chique hotels en theaters, die hoofdzakelijk werden bezocht door de gegoede burgerij. Vooral in het begin van de Weimar Republiek een tijd vol decadentie, waarin alles mogelijk was en het volk de ellende van de Eerste Wereldoorlog zoveel mogelijk om zette in vertier en drank— had succes. (18 oktober). LA LECTRICE 'La Lectrice' van de Franse regisseur Michel Deville, met in de hoofdrol Miou-Miou (van o.a. 'Les Valseuses', 'La Femme Flic' en 'Tenue de Soirée'). In 'La Lectrice' plaatst Miou-Miou een advertentie waarin zij zich aanbiedt als voorleester van boeken en verhalen. Hierdoor komt zij in aanraking met verschillende genres literatuur en met mensen die om een of andere reden alleen zijn. Het voorlezen krijgt langzamerhand een erotisch tintje. (25 oktober). De absolute kaskraker van dit moment in de Verenigde Staten van Noord Amerika is de film Batman van regisseur Tim Burton. Vanaf vrijdag 13 oktober zal de film ook te zien zijn in Nederland in een groot aantal bioscopen. In onze provincieisdefilmtezien in de Alhambrabioscoop te Vlissingen en het Grandtheater te Goes. Batman is al sinds het jaar 1939 een bekende stripfiguur. Daarnaast verscheen er in 1966 een t.v.-serie waarin Batman met zijn hulpje Robin het opnamen tegen 'het kwaad'. Robin ontbreekt in de filmversie van regisseur Tim Burton. Bovendien is de film duidelijk aangepast aan de jaren tachtig. Het verhaal is als volgt: Het stadje Gotham City is het centrum van misdaad en onveiligheid; optreden van politie en ge meentebestuur heeft weinig effect. Na verloop van tijd komen er berichten over een vreemd vleermuisachtig wezen, dat de strijd aanbindt met de misdadigers. Na het eerste krachtige ingrijpen van Batman blijven er slechts weinige crimine len over. Een er van is Jack Napier, die na een eerste confrontatie met Batman als The De opening van het vernieuwde jonge rencentrum 't Beest te Goes op donder dag 19 oktober, betekent nog niet de start van een nieuw filmseizoen. Dat gebeurt een kleine maand later op vrijdag 10 november in de nieuwe filmzaal, die plaats biedt aan 80 bezoekers. Het is de bedoeling om wekelijks drie voorstellin gen te programmeren, daarvoor heeft men de beschikking over zowel 16 mm als 35 mm apparatuur. Joker door het leven gaat. The Joker probeert met alle middelen Gotham City in zijn boosaardige macht te houden. De mooie plaatselijke fotografe en journaliste Vicky krijgt de opdracht een reportage te maken over Batman en zijn grote tegenstrever. Ondertussen zijn The Joker en een raadsel achtige figuur die veel over Batman weet te vertellen in de ban geraakt van de fotografe, zodat tussen de bedrijven door nog tijd is voor wat amoureuze ontwikkelingen. Uit eindelijk volgt een afrekening tussen Bat man en The Joker. Go en see. De rol van Batman wordt vertolkt door Michael Keaton, die ook in de vorige film van regisseur Burton, 'Beetlejuice', de hoofdrol speelde. Een glansrol inde film is weggelegd voor Jack Nicholson als The Joker. De film wordt stevig gepromoot via T-shirts, buttons en natuurlijk de Soundtrack van popidool Prince.

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1989 | | pagina 11