AGENDA OKTOBER NIEUW VLAAMS SYMFONIE OFtKEST TERUG IN ZEELAND 12 Het uit Brugge afkomstige orkest, dat onder woensdag 4 donderdag 5 zondag 1 maandag 2 vrijdag 6 dinsdag 3 zaterdag 7 gevraagde live-acts van de Nederlandse podia behoren. Deze maand zijn zangeres Mieke en haar Gigantjes dus te zien in Zeeland. 'Don't fall asleep' isdetitel van hun nieuwste singel. Nou, daar zullen weinigen last van hebben in Zierikzee. Brogum Zierikzee, 14 okt. TELEPARY Techniek, snelheid en perfektie. Dat is het handelsmerk van Eddy en Michael Telepary. De stijl van de Middelburgse broers is moeilijk aan te geven. Ze spelen covers van Paco de Lucia en McLaughlin, althans de basis ervan, want er wordt veel en virtuoos geïmproviseerd met.... techniek, snelheiden perfektie. Razzmatazz Oost-Souburg, 28 okt. BRASIL TROPICAL Wie 'n keertje wil onderduiken in een baaierd van muziek, zang en dans, schitte rende kostuums en prachtige decors, kan terecht bij het konsert dat Brasil Tropical in Terneuzen geeft. Het gezelschap dansers, zangers en muzikanten uit het Braziliaanse Salvador staat borg voor een wervelende revue, waarbij je als toeschouwer maar moeilijk op je stoel zult kunnen blijven zitten. Zuidlandtheater Terneuzen, 20 okt. ALL De muziek van de Californische band All doet in eerste instantie denken aan een revival van de punk. Maar zo gemakkelijk is deze groep echter niet te classificeren want de muziek is een ontwikkelingsstadium verder met aandoenlijke teksten over meis jes, sex en Mexicaans voedsel. In het voorprogramma de Brabantse Alaba ma Kids die al eerder hebben bewezen een zaal in extase te kunnen brengen met hun on-Nederlandse gitaarmuziek. 't Beest Goes, 27 oktober. Het Nieuw Vlaams Symfonie Orkest heeft de weg naar Zeeland gevonden. Verleden jaar was het orkest al in Terneuzen te horen en dit seizoen komt het zelfs vier keer naar Zeeland. Twee konserten worden deze maand gegeven in Terneuzen en Middel burg. Het zijrt twee identieke konserten, waarin de jonge violist Roeland Gehlen (die dit jaar het Oscar Back Concours won) soleert in het Adagio en Ronde van Mozart. leiding staat van dirigent Patrick Peire brengt verder ook een tamelijk traditioneel programma, bestaande uit de ouverture 'De Italiaanse in Algiers', Antieke Dansen van Respighi, Divertimento Concertante van Carron en de Klassieke Symfonie van Prokofjev. Zuidlandtheater Terneuzen, 26 okt.; Concertzaal Middelburg. 27 okt. OKTOPUS Het Haags Blazers Ensemble Oktopus is een groep professionele musici die zich toelegt op het uitvoeren van muziek voor acht of meer blaas-instrumenten. Vooral aan het einde van de 18de eeuw en het begin van de 19de eeuw werd er veel gekomponeerd voor dit soort orkesten. Oktopus stelt zich echter ten doel om een repertoire te brengen waarin originaliteit en vernieuwende aspekten voorop staan. De groep heeft dan ook al veel onbekende en bijzondere werken uitgevoerd. Bovendien is aan veel moderne komponisten opdracht gegeven om nieuw werk te schrijven voor deze bijzondere bezetting. Op het program ma voor dit konsert staan werken van Enescu, Francaix, Post en Krommer. Con certzaal Middelburg, 3 okt. DIE KLUGE In Terneuzen is de Stichting Kamer Opera Nederland, na een suksesvol optreden in het voorgaande seizoen, weer terug. Deze keer wordt de opera 'Die Kluge' van Carl Orff uitgevoerd. Het stuk is gebaseerd op een sprookje van Grimm, dat speelt in de middeleeuwen. Een boerenmeisje weet door haar slimheid koningin te worden en zo een einde te maken aan het tirannieke bewind van de koning. Negen vokalisten en een orkest zorgen voor een dynamische uitvoering, waarbij als bijzonderheid moet worden vermeld, dat de opera in het Nederlands wordt gezongen. Zuidlandtheater Terneuzen, 8 okt. BRISK Het blokfluitkwartet Brisk werd in 1985 opgericht en maakte sindsdien furore met optredens in Nederland, Duitsland, Frank rijk, Oostenrijk en Zwitserland. Behalve werk uit de renaissance en de barok bevat het repertoire ook hedendaagse komposi ties. Naast Brisk treedt het uit 24 enthou siaste leden bestaande Opera Ensemble Belcantorium uit Bergen op Zoom op en de soliste Willy Feijtel-Bout. Herv. KerkKapelle, 7 okt. MOEDER EN DOCHTER De 17-jarige Anne Castinel won dit jaar de eerste prijs op het Scheveningen Internatio naal Muziek Concours. De uit Lyon afkom stige Anne begon op 4-jarige leeftijd piano te studeren bij haar moeder Suzy Bossard, die nu ook haar begeleidster is. Tegelijkertijd studeerde ze cello aan het konservatorium, waar ze op haar negende werd toegelaten. Toen ze 15 was, studeerde ze af aan het Conservatoire National in Parijs en sinds dien treedt ze regelmatig op als soliste in Frankrijk. Samen met haar moeder brengt ze nu werken van o.a. Schumann (Fantasie Stücke), Debussy (Sonate in d. klein) en Martinu (variaties op een thema van Rossini). Concertzaal Middelburg, 11 okt. LA PRIMAVERA Het Terneuzense Zuidlandtheater haalt veel artiesten, die er verleden jaar optraden terug. Zo ook het strijkorkest La Primavera. Deze keer is de pianist Ronald Brautigam de solist in het Consert voor piano en strijkorkest in g. van Mendelssohn. Verder wordt het strijkkwartet opus 131 van Beethoven uitgevoerd en Adagio en Fuga van F.X. Richter. Zuidlandtheater Terneu zen, 11 okt. BELCANTO CONCERT De bekende t.v.-presentator Hans van Willigenburg is de man, die een aantal hoogtepunten uit het opera- en operette repertoire aan elkaar praat tijdens een avond, die verder wordt verzorgd door de Engelse sopraan Linda Rands en de Japanse mezzo-sopraan Hiroko Mogaki. Dit tweetal, dat verbonden is aan de Nederlandse Opera, zingt werk van Mozart, Strauss, Lehar, Puccini en Verdi. Voor de begeleiding zorgt de pianist William Ruivenkamp. Zuidland theater Terneuzen, 19 okt. INTERMEZZO Een zondagmiddagkonsert in de intieme Kapel van St. Maarten te Hoogelande. Daar zorgen vijf Utrechtse heren voor, die samen het vokaal kwintet Intermezzo vormen. De groep bestaat nu vijf jaar en de zangers, die allen een opleiding volgden tot muziekdo cent c.q. dirigent, zorgen regelmatig voor verrassende optredens. Het repertoire bestrijkt een groot gebied: van een sprookje tot een zestiende-eeuws motet, van een ingetogen ballade tot een spetterende ruzie of slappe lach, van een Rossini-orkestouverture tot een close-har- monyzetting van een Nederlands gedicht. En dat allemaal a-capella. Kapel St. Maarten Hoogelande, 22 okt. Flairck, muzikaal ensemble. Zuidlandthea ter Terneuzen, 20.00 uur; Toegang f23,00; CJP/Pas 65 f 19,00. Seth Gaaikema met zijn one-man-show 'Seth op naar '90, 2000'. Concertzaal Zierikzee, 20.00 uur; Toegang f30,00; CJP/Pas 65 f25,00. Ensemble 'La Gamma Marésienne' Re naissance- en barokmuziek door Maurice van Lieshout (blokfluit), Maaike Boekholt (viola da gamba) en Norbert Bartelsman (klavecimbel). Trouwzaal Stadhuis Goes, 20.00 uur; Toegang f 6.00; CJP/Pas 65 f4,00. L'lntervista, film van Frederico Fellini. Porgy and Bess Terneuzen, 20.00 uur. Flairck. Nederlandse muziekgroep. Attentie: zeer beperkt aantal kaarten aan de zaal. Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur; Toegang f21.50; CJP/pas 65 f 16,50. Festival van Zeeuws-Vlaanderen.Rund- funkchor Leipzig, koren uit opera's. R.K. Kerk Oostburg, 15.00 uur; Toegang f 22,50 (rang 1);f 17,50 (rang 2). Symposiumdag 'Mens versus omgeving' Hotel Britannia Vlissingen, 15.30 uur; Toegang f5,00. Inlichtingen 01184-14928. Leon Riekwel. Kinderboekenweek: 'Kom zelf eens een stripverhaal maken' voor kinderen van 8 t/m 1 2 jaar. Openbare bibliotheek Hulst, 14.00 uur. 'Hoe boeken vroeger werden gemaakt en nu gemaakt worden', voor kinderen van 8 t/m 1 2 jaar. Openbare bibliotheek Klooster- zande, 14.00 uur. Videofilms over prentenboeken voor kinde ren van 4 t/m 7 jaar. Openbare Bibliotheek Vogelwaarde, 14.00-15.00 uur 'Technica 2000'. Stands waarin voor en door kinderen proefjes met b.v. electriciteit worden gedaan. Openbare Bibliotheek Oostburg, 14.00-16.00 uur. Voorleesmiddag voor kleinere kinderen in de Openbare Bibliotheek Heinkenszand, 14.00 uur. Prijsuitreiking 'Uitvindingen wedstrijd' John Lanting brengt 'Crazy Nonsens'. Zuidlandtheater Terneuzen, 20.00 uur; Toegang f 23,00; CJP/Pas 65 f 19.00. Josaphat. Engelstalig toneelstuk van Tone Brulin met Marian Rolle en Huib Broos. Vestzaktheater Vlissingen. 20.30 uur; Toe gang f 15,00; CJP/Pas 65 f 12,50. Veerse avond. Een bijeenkomst voor en door de inwoners, belangstellenden en liefhebbers van Groot Veere. Grote Kerk Veere, 20.00 uur; Toegang gratis. 'Laat je niet kisten', toneelstuk met Joop Doderer, Maya Bouma,Hans Boskamp e.a. De Stenge Heinkenszand, 20.15 uur. Kinderboekenweek. Guus Kuyer praat over en signeert boeken bij Boekhandel Fanoy, Nieuwe Burg Middelburg, 15.30-17.00 uur. Haags Blazersensemble 'Oktopus' speelt werken van o.a. Francaix en Enescu. Concertzaal Middelburg. 20.00 uur; Toe gang f 18,00; CJP/Pas 65 f 12,00. Rob Prass, lezing 'Prentenboeken op de televisie'; over het programma de 'Boeken- buis' Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, 20.00 uur; Toegangskaarten gratiszijn verkrijgbaar bij boekhandel Fanoy, Nieuwe Burg 28 (01180-12114) en de Zeeuwse Bibliotheek (01180-30250). Vanaf vandaag gratis kaarten halen voor de workshop 'Kleuren in het Kijk, kras en kleurboek in de Openbare Bibliotheek Goes. Voor kinderen van 9 t/m 12 jaar. door twee professoren Ellowski en Sa- chowski. 14.30 uur; tussen 14.00 en 15.00 uur wordt het verhaal 'Post voor de tijger' voorgelezen, waarna kinderen zelf uitvin dingen kunnen maken; Poppentheater 'Welle' met twee sprookjes 'De drie bokken' en 'De drie beren', 15.30 uur-16.00 uur. Openbare Bibliotheek Goes. Vanaf vandaag toegangskaart halen bij de Openbare Bibliotheek Vlissingen tegen éen gulden statiegeld voor 9 oktober, wanneer Wim Hofman en Chris Peeters naar de bibliotheek komen om over 'Het Vlot' te praten!!! John Lanting brengt 'Crazy Nonsens Zuidlandtheater Terneuzen, 20.00 uur; Toegang f 23,00; CJP/Pas 65 f 19,00 Blokfluitkwartet Brisk, Opera Ensemble Belcantorium met als soliste Willy Feijtel- Bout. Ned. Herv. Kerk Kapelle, 20.00 uur; Toegang f 10,00; CJP/Pas 65 f 8,00. Jan Vos en Etna Vesuvia met 'Tataboulou'. De Klomp Ovezande. 21.30 uur; Toegang f 7,00; Leden f5,00. Herman Brood De Piek Vlissingen, 22.00 uur. Poppentheater Sim Bolus. Ambachtscen trum Hollandsche Hoeve Goes, 14.30 uur. Zeeuwse Bands spelen in De Piek Vlissin gen; Toegang f 2,50. Kinderboekenweek. Paul Biegel en Wim

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1989 | | pagina 7