8 Wat evenwel voor alle tijdperken geldt is de eis, dat veldwerk moet worden gedaan: "hetzij om de uitkom sten van het bronnenonderzoek aan de werkelijkheid te toetsen, hetzij om in het landschap problemen te ontdek ken, die om een oplossing vragen. Luchtfoto's zijn even eens voor iedere historische periode van groot nut". Met deze verwijzing naar he.t landschap zijn wij voor onze werkgroep aangewezen op de sectie landschaps architectuur, die, wanneer dit orgaan is verschenen, reeds heeft vergaderd. Blijvend conts.ct is noodzakelijk ook met de andere secties omdat sommige objecten alle krachten zullen opeisen.. Verder wijst me juffrouw?-' Gottschalk op de nood zakelijkheid van hulp van specialisten, 'omdat proble men vaak zeer gecompliceerd zijn. In dit verband zouden wij willen wijzen 015 het werk van Belgische geleerden; ar cheologen, bodemdeskundigen en historici, die do proble men der Vlaamse kustvlakte bestuderen. Omdat deze pro blemen ook nauw de genese van Zeeland raken, zal contact met deze geleerden van groot belang zijn. Ten slotte noemt mej.- Gottschalk het bestaan van de Historisch - geografische Werkgroep van het Koninklijk Ilederlan&s Aardrijkskundig Genootschap, waarvan de heer P.J. van der Peen en ondergetekende lid zijn. Ook met dit contactorgaan zal het noodzakelijk zijn nauwe handen te onderhouden. Al met al is er voor onze werkgroep zoveel te doen, dat over de werkprogramma's zeker nog een in tensieve gedachten-wisseling zal noodzakelijk zijn. M.P. de Bruin.

Nehalennia | 1964 | | pagina 12