eerst aan veranderingen onderhevig sullen zijn. C. Een zeer geschikt object, dat in de eerste plaats onze aandacht verdient, is het .gebied in de omgeving van Goes, genaamd "De Poel". Deze streek is als een eenheid te beschouwen en zal binnen 5 jaar worden herverkaveid B. Dit onderzoek van "De Poel" is in do eerste plaats een geschikt en belangrijk studieobject omdat hieraan al alle secties hun medewerking kunnen verlenen. S. Een onderzoek van het betreffende gebied omvat; I litteratuuronderzoek II bronnenonderzoek III verzamelen van bestaand kaartmateriaal 17 het in kaart brengen van het betreffende gebied, te vuile- met verder iconografisch materi aal (dia's, foto's, prenten). V vastlegging van de verzamelde gegevens In rap- porten. - - VI bevordering van publicatie van deze gegevens. 2. Afdeling' .Archeologie; A. Inventarisatie en documentatie van alle onroeren de archeologische en 'geologische monumenten in liet Deltagebied. Deze gegevens worden a,a. verkregen door archief- on litteratuurstudie en door veldverkennin— gen en proef opgravingen; de lijst van monumenten wordt onderverdeeld in; - monumenten, die tot iedere prijs b.ehouden dienen te blijv en b. monumenten, die na onderzoek eventueel mogen ver dij ijnen c. vindplaatsen, die nader onderzocht moeten worden. d. vindplaatsen, die wel de moeite waard zijn on gere gistreerd te worden, fiaar welke niet voor een nader onderzoek in aanmerking komen. a, b, en c genieten bescherming van de nieuwe monumen tenwet, mits zij tijdig worden geplaatst op een (voorlo - pige) Monumentenlijst onder goedkeuring van de Monumenten- raad Voor het samenstellen van deze lijst is het van het groot-

Nehalennia | 1964 | | pagina 8