-26- 4b.Een Domburgse timmerman gaf aan een hor (met gaas bespan nen raamwerk, om in een openstaand venster gezet, de in secten buiten te houden) de benaming 'n gaezen blindet.je. Is dit naar uw mening een zelf-verzonnen benaming, of komt deze ook elders voor Nota bene. Voor de dialect spreker is 1orre een landbouwwoords zeef voor het sorte ren van aardappelen, uien enz., zie Wdb. Z. Dialecten P. 557- Aanvullingen en verbeteringen. Nieuwe ab onné De heer E, Okkerse, Stadhoudersweg 136a te Rotterdam, te vo ren medewerker voor Bruinisse aan het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten, gaf zich alsnog als abonné van het Bulletin op. Tevens maakt dhr. Okkerse opmerkzaam op een fout in het art. ziengschole (Wdb, Z.D. p, 1188), waarin melding is gemaakt van "Hazen"als bewerker van de zgn. "Hazenliedjes". Dit moet zijn: Hazeu eh Hazen-liedjes. Bedoelde Johannes Hazeu (Corneliszn.werd in 1754 geb. te Schoonhoven en stierf 1834 te Amsterdam1. Hij was boekhan delaar-uitgever en tevens auteur van talrijke, meest gods dienstige geschriften en is vooral bekend door zijn stich telijke Liederenbundels 2)^ ö±e langer dan een halve eeuw in huisgezinnen en zanggezelschappen werden ge zongen en dan ook herhaalde drukken.beleefden. Voor hun bekendheid in Zeeland, Goeree-Ovcrflakkeverg» genoemd ar tikel. Bij de op Sch.-D. gegeven plaatsen is Bruinisse te voegen. .Als bijzonderheid zij nog aangetekend, dat Hazeu tot de be wonderaars van Zeeuwse dichter Jacobus Bellamy behoorde. Van hem verscheen in 1787 een Lijkzang op J. Bellamy (11 maart 1786, te Utrecht). Met dank aan dhr Okkerse, H.C.M. Ghijsen. 1) Aant, v. H, Okkerse, aangevuld uit Art. Hazeu, Nieuw Nederlandsch Biogr. Wdb. (1911)« 2) vierstemmig, voor mannekoor

Nehalennia | 1965 | | pagina 28