- 16 - suiker bestrooid, aldus te Middelburg 1900). Mocht dit elders in Zeeland anders van uiterlijk en samen stelling zijn, dan hoor ik dit gaarne. 3- P.J. Verkruysse, Groede. Dank voor uw verbetering omtrent Herrebout's wegje (zie W.Z.D. p. 8"l4, 2e kolom), dat niet onder Schoondijke, maar onder IJzendijke gelegen is en Brakmans diekje (p.8l4 a.v.) dat niet tot Retranchementmaar tot Nieuwvliet behoort. Wat betreft ketelpak, dit wordt bij van Dale (7e druk) als algemeen Nederlands opgenomen. Helaas is het verge ten voor "overall" of(nog zotter) "overal" geschreven en uitgesproken. Nota bene. Met name over de in de correspondentie ge noemde woorden en uitdrukkingen, die in W.Z.D. nietof niet in de aangegeven be tekenis zijn opgenomenontvangen we graag bericht van onze medewerkers, te beant woorden Antwoordbladzijde I. if. Mevrouw Verkruysse-Herr eboutGroede. Hartelijk dank voor beschrijving kaartspelen. Ik vrees, dat ze in dit nummer niet meer aan bod komen. Doch laten we hopen in het volgende. C.D.van Oosten, ïerseke. Vriendelijk dank voor uw opgave van te raadplegen wer ken. Ik vond verschillende interessante gegevens. Met name denk ik ook aan de publicaties van kolonel Geill in de Iersikse Courant omstreeks 1921 - 1923, genoemd in Sint Geertruydtsbronne 1926, die, ook naar de me ning van dhr M.P.de Bruin een herpublicatie zeker waard zijn. Gaarne zal de redactie van het Bulletin met u in overleg treden. D. Roozemond, Stavenisse. Een uitgebreider onderzoek naar "scheldnamen" is zeker gewenst; u vindt er in W.Z.D. p. 95 een aantekening

Nehalennia | 1965 | | pagina 18