- 30 - Of de anderen een handje hielpen (zie Domburg) vermeldt inzendster niet. Zandhappert j e Bekend in Middelharnis (opg. mevr. Carrière-Rietmulder en Stad- aan 't Haringvliet (opg.F.den Eerzamen). De loop v.h. spel, gespeeld met knipmessen, komt over een met de opgave van Osb.; te Middelharnis golden de volgende kunstgrepen bij het werpen: 1. mes op de gesloten vingers, gebald tot een vuist; 2. mes op de rug van de hand; 3. mes op de top van de verschillende vingers; met een vlugge draaiende beweging moest het meslemmet rechtop in de zandhoop worden gemikt. Worp 3 was verre weg het moeilijkst. Men was af: ten eerste als het mes omviel, ten tweede als het mes scheef stond. De inzend ster maakt geen melding van het zandhappen door een ver liezer, hoewel de naam van het spel op een dergelijke straf wijst. In Stad aan 't Haringvliet speelt men in een serie van zes worpen: 1. nies geopend op de binnenkant van de hand; 2op de rug van de hand 3,4,5,6- tussen duim en wijsvingerwijs- en middenvinger, midden- en ringvinger, ringvinger en pink. Lukt het alle zes keer, dan komt de volgende speler aan de beurt enz. Gaat het één keer mis, dan wordt het mes begraven en de misser moet het met de tanden of lippen uit het zand halen, waarbij de vriendjes dit flink op schoppen, zodat gezicht en mond van de happer helemaal vol komen. Eventuele opmerkingen en aanvullingen van deze rubriek op Antwoordbladzijde III. D. Dialecttermen 1Naar aanleiding van onderstraete"baan'' langs de hui zen v.d. Hoofdstraat te Wemeldinge, die door bomenrijen in drieën is gedeeld, meldt mevr.van Maldegem-van den Hoek, dat onderstraete en bovenstraete in verscheidene Z-B-dor-

Nehalennia | 1965 | | pagina 32