- 31 - pen wordt gebruikt. Gaarne ontvangen we de namen van dorpen waar dit het geval is. Is hier speciaal sprake van een deels op, deels onder aan een dijk gelegen straat? D. Roozemond (Stavenissemeldt een identiek geval aldaar, voor de Voorstraathet midden, de bestrate rijbaan, is d'ooge straete, de beklinkerde zijpaden, buiten de bomenrijen, de lêêge (=lage) straeteuitsluitend voor voetgangers en voor de spelende jeugd! s Zaterdags is aldaar pantoffelpa rade voor de rijpere jeugd, begin van vele vrijages. D'ooge straete is hellend, uitlopend op de Molendijk (links) en Stoof dijk (rechts), de lêêge straete blijft vlak, trapjes geven resp. toegang tot Molendijk en Stoof dijk. Te Midaelharnis (opg.F.den Eerzamen) spreekt men van boven- dieks en onger (=onder) dieks weunede bovenstraat is het Zandpad, op de dijk lopend, onder aan de dijk is de Nieuw- straat. Een bijgevoegd schetsje geeft aan, hoe sommige huizen zowel aan Zandpad als aan de Nieuwstraat liggen, andere al leen aan het Zandpad. In Sommelsdijk een dergelijke toestand (Oostdiek en Krak). 2. slagvensterneergeklapt raamluik, dienstdoende als uit stalplank. Ir C.J.P.Rosier (Goes) kent woord en functie en merkt op: 't slagvenster wordt ook wel met kettinkjes aan de gevel bevestigd. 3 a. buurtpaalb. praatpaalhardstenen stoeppaal, als ifuit- stalpaal" op marktdag gebruikt (Goes). In die zin niet beves tigd. Mevr.de Josselin de Jong-v.d.Hoek herinnert zich van 1890 vóór winkels en herbergen een houten paal, om een paard aan vast te maken..Was dit het geval te Middelburg? Kende men deze ook elders? Hadden ze een bepaalde naam? a. (betreffende andbiezemanchet v. overhemd. Het woord wordt in de betekenis mouwboordje v.e. boezeroen bevestigd door mevr.Wattel (Vrouwenpolder), Mej.Stevense (Kapelle) en mevrVerkruysse (Groede, BreskensBieze is gewoon voor halsboord a.d. boezeroen (verg. W.Z.D. p.92, onder bieze 2) doch volg. mevr.Verkruysse is 'alsbieze(n)halsboord niet bovendieks ongerdieks L

Nehalennia | 1965 | | pagina 33