- 33 - tegenstelling met de bet. als landbouwterm, in W.Z.D. p.357 behandeld. In dezelfde richting wijst het gebruik van gaes.je gaos.jehaezet.j e voor raamhor, en gaeze deure. Alleen dor- ren voor de raampjes van de kelder kan op oudere datum wijzen. Of bestond er op de boerderij oudtijds een andere afscherming van de kelderramen tegen vliegen? Hierover graag inlichtingen Inzendingen kinder-, speelversjes. Er kwam hiervan een ruime oogst binnen, waarvoor hartelijk dank. Daar het niet mogelijk is, alle inzendingen in dit num mer volledig te publiceren, laat ik hier vast een alfabe tische lijst volgen van de beginregelsmet erachter naam van inzender (-ster) en plaats van herkomst. Dit geeft onze mede werkers nu reeds de gelegenheid op te geven of ook in hun om geving een liedje met deze beginregels bekend is, en hoe dit verder luidt. Behandeling volgt dan in volgende Bulletins Beantwoording van deze lijst op Antwoordbladzijde IV en eventu eel los papier. A. Aa kittik, kittik aa (speelversje Aal at aal Aan Sint Jan Piers kapelletje Abrikoze - mientje Achter in moe Jaonnetje's 'of Achter op de vliering, daar bakt rn'n moeder spiering Achter op de zolder, daar spelen ze holder-de-bolder Al op 'n glaeze bruggetje Anna stoeng te wachten, te wachten op dr man Anneke Tanneke langs de kant Sinke Yerseke Stevense Kapelle Bootsgezel Cadzand Stevense Kapelle Stevense Kapelle de J.de Jong (omg. Middelburg J. de Jong (a.bov. v.Maldegem 's H.Hend.- kinderen de J.de Jong (a.b.) v.d.Putte Domburg den Eerzamen (G.-Ofl.)

Nehalennia | 1965 | | pagina 35