-12- O.T.A.R., juli 19é5> J. Haring en A.P. Vos, Theoretisch en experimenteel onderzoek van de waterl oopkundige afdeling van de Deltadienst. Waterschapsrecht-Zeeland-Waterschapslast-en. V&tersohapstelangen15 okt. 19-65 B. Plomp, Nieuwe elementen in de heffing der waterschaps lasten in Zeeland. Aan fonetisch materiaal werd aangeworven: Bandopnamen Betreffende de herverkavelingsgebieden in Zuid-Beveland de toespraken, gehouden in de Schouwburg te Middelburg, ter gelegenheid van het 600-jarig bestaan van het Stedelijk Gym nasium te Middelburg. REGISTRATIE VAN .'ÉAMILIEARCHIEVEN Elke mededeling over archivalia in particulier bezit is welkom op het CENTRAAL REGISTER VAN FAMILIEARCHIEVEN, (hoofd: mevrouw drs. E.P. Polak-de Booy.,: chartermeester - bij het Algemeen Rijksarchief). Bij dit register, dat nu ruim een jaar bestaat, zal men in de toekomst informatie kunnen krijgen over aard, inhoud en toegankelijkheid van persoonlijke en familiearchieven.Voor het zo ver is moe ten nog velé gegevens verzameld worden, waarbij Uw mede werking onmisbaar is. Wie eigenaar is van een verzameling archivalia, of :vie van het bestaan vandergelijke collec ties op de hoogte is, wordt vriendelijk verzocht dit te ber richten, met zo mogelijk opgave van aard, inhoud, tijdvak en toegankelijkheid van de collectie. De registratie heeft uitsluitend een wetenschappelijke be doeling en tast in geen enkel opzicht het recht van de eigenaren aan. Wel kan - op verzoek - advies gegeven worden aan diegenen, die problemen hébben ten aanzien van inventari satio, onderhoud, plaatsruimte of bestemming van hun archief collecties. De belangstelling gaat in de eerste plaats uit naar oorspron kelijke stukken: brieven, dagboeken, boedelpapieren, kasboeken, enz. Zowel oude als 20e eeuwse, grote en kleine, geordende en ongeordende collecties kunnen voor registratie in aanmerking komen. Men öenke niet te snel, dat de eigen verzameling niet belangrijk genoeg is. Het adres van het Centraal Register van Familiearchieven: DRIFT 27 UTPlECHT, tel. O3O-I5766.

Nehalennia | 1965 | | pagina 14