- 11 - N.Bev. gegeven en door Kpl. bevestigd als benaming van een weg, die haaks staat op Oude-dijk Zeedijk. Nog een aantekening omtrent 'outrêêpert.je (zafl. 7p20) Deze benaming voor een niet-verplichte heiligendag, door A. de Boo opgetekend, werd elders niet bevestigd. De inzender voegt bij zijn aantekeningen nog het volgende: "In een lijst van "af gezette Heilige dagen" gedateerd 1?23, is er sprake van Marcus (25 april). Er werd bijgevoegd: "maer staet tot een yders devo tie"..De naam 'outrêêpertje wordt in de lijst niet gebruikt. Voor het door Adben Kpl. genoemde 'alf-Oest: 15 augustus voor Maria-hemelvaartzie W.Z.D. 623, art. oest (oogst). Naar aanleiding van de noten en aantekeningen bij beuter mêêke (afl. 7, VIII p. 25 v.) ontvingen we nog de volgende antwoorden: tumel:*) een draaiende karnton: bekend Vwp..; volg. Kpl. is de Ned. benaming tuimelkarn. Van De. Boo ontvingen we een foto d.d. 1905, uit Nisse, hofstee La Solitude. Zie voor de kaerntonne met kaernstok of kaernpolsen die welke door een hond in beweging wordt gebracht W.Z.D. p. 392, 293 met afbeeldingen. noot 6. v.t. kwiemkwam. Buiten Z.-B. als oud gegeven voor MdhSmd noot 8. kust (ik enz.) v.t. van kunnen is WZD. p. 508 opget. voor: HkzBwh.; Gdr.; het blijkt thans ook nog bekend Lwd. (omstr. 1920); Kwd.; Kpl.; Ng.; Odt Nota bene: kost (ie) is, behalbe in Kn.; BnsCz.; Obg. (zie WZD. t.a.p.) bekend te Ier. bij koopdagen van een landbouwersinspan wordt altijd het woord tuimelkarn gebruikt in de door de notaris geplaatste advertenties (in dialect tumelkaern) J. Scheele, Terneuzen.

Nehalennia | 1967 | | pagina 13