- 13 - 6. opg. Sis. Bakkéesoort binnenschip tot vervoer van beet wortels: aldus niet bev. Doch Sinke (Yerseke) tekent aan: in België gebruikt als benaming van kolenschuiten uit Charleroi. 7. opg. Kwd. Voe niks basse d'onnen (de honden): je krijgt niet voor niets: bev. door Kpl. Opm. het gezegde: voor niks gaat de zon op, dat door verscheidene inzenders in dialect werd gegeven, is ook buiten Zeeland welbekend (z. v. Dale 24-54). 8. opg. Kwd. Boeiborden: planken, aangebracht op een schuurdak, verticaal op de waeterborden (z. WZD. 1109): bev. door Svn Gdr 9. opg. Kwd. Bombazeursrijke, schijnheilige lui, die een ander voor iets laten opdraaien: bev. door Gdr. als dikdoeners 10. opg. Kwd. broekendoekengoedzie hiervoor het art. onder deze naam p. 10 van dit Bulletin. 11. opg. Kwd. Lieven 'Eer wil gin gebedeld brood: men kan iemands dood niet van de hemel afbidden: elders niet bev. Doch Mevr. Carrière (Mdh.; Smd.) geeft: Onzen lieven Heere wil gien gegeven brood: Hij alleen beslist over leven en dood. Opm. Willen mevr. Carrière en dhr. De Boo mededelen in welke gevallen dit "afbidden" is bedoeld? Heeft men hier voornamelijk op het oog het verkorten van ondragelijk lijden van de patiënt? Of zegt men het ook, als het afbidden om een minder fraaie reden geschiedt? 12. opg. L.v.Ax. a. Broodsoppen: brood met melk overgoten (broodpap): bev. door Vwp.; Svn.; Dsr soppen of sopjes (vo de katte): brood met melk voor de poes: aldus Mtd.; Mdh.; Smd.; wat te Obg. en"z. katjeskost heet. b. Groede kent: dikke koekekrentenbrood met met melk overgoten.

Nehalennia | 1967 | | pagina 15