- 19 - We verdeelden de bijdrage uit Yerseke in A. Woorden en uitdr. niet in W.Z.D. gegeven; B. Uitdrukkingen, aansluitend bij termen in WZD. gegeven en waarover we graag vernemen of ze ook elders bekend zijn, gelijk Sinke ze opgeeft. C. heeft de vorm van een Aantekening omtrent door Sinke gegeven woorden enz., die hetzij alg. nederlands, of volkstaal blij ken te zijn, hetzij zich zo nauw aansluiten, bij WZD., dat nadere informatie niet meer nodig is A. (niet in WZD.). 1. (opg. Obg.) gerêêsnel, achterelkaar; bijv. Je moet die peren gerêê opeten, ze gao. an't rotten. Vraag: Kent u gerêê in deze betekenis. Weet u nog een ander voorbeeld? 2a. (Ier.) Ie deugt d-'n 'ond z'n kont nie: is heel slecht, heel onbetrouwbaar. Is dit elders ook bekend?' b. Ie 'out'r z'n luie kont op: zit steeds te -luieren. Kent u dit zo? 3- (Ier.) wèrke dat je gat klapt: heel hard werken. Kent u dit? 4a(opg. Vwpomzegene(n) b. omvarre zegenen: omvallen. Gaat dit opeens, of langzaam? Is er een verschil met om- stuke(n)? 5- (Ier.) Dat is de kwater: dat is de kwestie, de moeilijkheid. Zegt men dit ten uwent ook? 6. (Ier.) Die kan de pot' op: ik trek me niets van hem aan. 7. (Ier., ouderwets) a. pouveniee, b. povenieë doeën: iets proberen Kent ge a of b? Graag een voorbeeld! 8a. (Ier.) ';Miks te rullebullen"roep van de voddeboer bij zijn rondgang door 't dorp. Betekent dit verkopen? b. Heeft het misschien met ruilen te maken? zie WZD. 810, waar de vorm rullen =ruilen genoemd is voor Z.V.W.? 9- 'n ruugbos: een wilde ongezeggelijke jongen, of dito meisje. Hoort men dit ook elders in deze betekenis?

Nehalennia | 1967 | | pagina 21