- Ik - Agestien, de hoofdpersoon, is een wat simpele boerenman, die niet zijn "ola" heeft. Zijn vader, de pronte Bouwen, heeft zijn hele leven geslaafd en gebuffeld om Agestien na zijn dood verzorgd te weten. Hij heeft Agestien ingekocht in het Tehuis voor Ouden van Dagen te Schraskerke. Veertig jaar is deze, als hij daar binnen komt en zo'n vijf en twintig jaar heeft hij nog geleefd, gevegeteerd, zijn kamertje gedeeld met een plagerig oud mannetje en als dat "uut den tied" was, met steeds weer een ander oud mannetje. De wederwaardigheden van Agestien en van allen, die in het dorp om hem heen leven en werken worden met milde humor ver haald Het boek is vlot geschreven en een plezierige afwisseling op de vele ziel-analiserende probleem-werken, die de moderne litteratuur tegenwoordig naar ons toe schuift. Toch weet de auteur de tragiek, die het leven van Agestien beheerst, goed te onderkennen en te beschrijven. Dialect-deskundigen zullen kunnen genieten van de beeldende kracht, die Kousemaker door toepassing van de streektaal, heeft weten te bereiken. De vele, van volkshumor getuigende zegswijzen en spreekwoorden, geven het werk een verfrissend accent Historici en allen, die geïnteresseerd zijn in het Zeeuws- eigene, zullen dit boekje willen bezitten, omdat hierin een levenspatroon is beschreven, dat onherroepelijk tot het ver leden behoort, en nog slechts te achterhalen valt door de herinneringen van hen, die in deze sfeer zijn opgegroeid. T.K. Herdrukken Het WOORDENBOEK DER ZEEUWSE DIALECTEN, samengesteld door dr H.C.M. GHIJSEN, is thans geheel uitverkocht. De uitgever overweegt een nieuwe oplage in fotocopie te doen verschijnen. Echter alleen bij voldoende belangstelling. Indien deze herdruk inderdaad wordt gerealiseerd, zal de prijs vrijblijvend ongeveer 75,bedragen. Voor de leden van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en voor de leden van de Zeeuwse Vereniging voor Dialectonderzoek zal echter een korting worden toegestaan van 10, Opdat de uitgever, Van Goor Zonen te Den Haag, zal kunnen

Nehalennia | 1968 | | pagina 16