- 12 - FIHAHCIEEL OVERZICHT 1967- Batig saldo 1966 Ontvangen aan contributies Doorverkoop bulletin Kosten bulletin Bankkosten Portikosten en telefoon Stempel 428,15 6,83 81,26 4,- 328,16 302,25 Tjr- f 637,41 520,24 Batig saldo 117,17 MEDEWEEKERS GEVRAAGD Het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen acht het van be lang, in verband met de plannen tot afsluiting van de Ooster- schelde en de planologische bestemming, die men aan het Oos- terscheldebekken denkt te geven, reeds nu over te gaan tot de samenstelling van een zo volledig mogelijke inventarisatie en documentatie van de in dit gebied en naaste omgeving voorko mende verdronken steden, dorpen, nederzettingen en kastelen. Een dergelijke inventarisatie is onontbeerlijk bij later in te stellen historische, archeologische en anthropologische onderzoekingen in dit gebied, dat zowel in physisch als histo risch opzicht bijzonder interessant genoemd mag worden. Het bestuur van de Werkgroep Historie en Archeologie nodigt de leden van deze werkgroep uit aan de uitvoering van de beoogde inventarisatie en documentatie hun medewerking te verlenen. De werkzaamheden zullen worden verricht in samenwerking met o.a. de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek en het Documentatiecentrum Zeeuws Deltagebied. Voorlopig is het volgende werkschema opgemaakt a. Het per object systematisch verzamelen van litteratuur- en archivalische gegevens (bijv. over de ligging, stichtings datum, jaar van ondergang e.d.) b. Het localiseren van de plaatsen op de tegenwoordige staf kaarten

Nehalennia | 1968 | | pagina 14