- 6 - vliedbergencongres te organiseren en dit binnen niet al te lange tijd in een Belgische stad te doen plaats vinden. T.K. ZEELAMD IN VREEMDE OGEN Zeeuwse reisverhalen III Uit: La Hollande Pit.toresque "Le Coeur du Pays". Voyage dans la Hollande méridionalela Zélande et le Brabantpar Henri Havard. Uitgegeven in 1878 te Parijs; geïllustreerd door Baron de Constant-Rebecque en de auteur zelf. Pp. 325 en volgende: KERMIS IN MIDDELBURG. De avond is nu gevallen en een enorme drukte heeft zich van de stad meester gemaakt. Het is kermis, vergeet het niet en als het verschrikkelijke plaveisel niet alle lust tot wande len heeft weggenomen, moeten we toch eens in de richting van het stadhuis lopen. De kinderhoofdjes zijn wreed, het is waar. Degenen, die ze daar hebben gelegd, hebben zich onze vervloekingen op de hals gehaald; nog des te meer, daar het, naar het schijnt, grote zondaars waren. Dit is geen grapje. Het tegenwoordige stads bestuur is niet verantwoordelijk voor de martelingen, die wij ondergaan. Indien u de huidige regeerders hierover zou aan spreken, zouden zij antwoorden, dat het ietwat lompe herinne ringen zijn aan de 15e eeuw, en dat men zoveel eerbied heeft voor hun lange verleden, dat ze gehandhaafd blijven: En als u dan zou tegenwerpen, dat een hoge leeftijd niet voldoende is om een ruwe aard te verontschuldigen, zou men er aan toevoegen, dat ze vroeger zijn geleverd door oneerlijke lieden, die be trapt waren, zoals men dat uitdrukt met de hand in andermans zakken, of nog beter, met het pennemes reeds op het contract. Maar laten we het puntige plaveisel toch maar even vergeten en de menigte plattelanders bekijken, die de straten overstroomt. Ze zijn op zijn mooist aangedaan: Lieve meisjes, met omslag doeken en mutsen zijn niet de enigen, die een hele juweliers-

Nehalennia | 1968 | | pagina 8