- 31 - a. klepbagge; b. klapkurf; c. klepmande (-mange; -mao); d. sluutbagge; e. sluutkurf; f. sluutmande (mange-mao) 21. opg. Z.V.W. De vrange sla.o klienke de slinger pakt niet. Zegt men dit a. van de slinger van een klok; b. v.d. omslag van een koffiemolen; c. van een pomp; d. Is klienke hetzelfde als lens (van een pomp enz.) 22. Zegt men in uw omgeving a. Wa liloenk da mooi; b. Wa klonk da mooi 23a. Kent u het gezegde At de gèste (gerst) in d1 ouwe komt (in de aar schiet), kriegt de koekoek 'n gèstebaore in z'n kele, dan is't klao(r) mé roepen (opg. Obg.) ongeveer eind juli roept de koekoek niet meer. b. 'n gèstebaore in z'n kele èn schor zijn. opg. KwdHier zegt men Ajje de koekoek 'oórt, kriege me vast weer (met noordenwind). De koekoeken zitten nl. meest in de houtrijke Poel ten noorden van Kwd. 25. Kraoipeerenkoeken pannekoeken met schijven kraaiperen (rietperen) erin. De kraaipeer is een ietwat rinse perensoort. Zijn deze soort pannekoeken u bekend? 26. In Z.V.W. (Hoofdplaat) zegt men: "'k V/esje, weet je da we 1 Moet hier misschien gelezen worden Kwesje kwestie, dus het is de vraag of je dat wel weet 27. 'n laoie boom (een sloot met -) een bodem waar men doorheen zakt, modderig, onvast. Is dit hetzelfde als 'n duif zonder boom 28. opg. Zr. Iemand deuj de mosterd fietere door het slik slaan 29. Een laag gedeelte van de Eoosjesweg (tussen Domburg en Aagtekerke) heet de L00Dicht bij de molen was de Westloose wegelieng. Vraag Kent u ook in uw omgeving benamingen met loo voor laaggelegen landerijen of wegen? 30. opg. Dob.; Aag. maeger weer slecht, ongunstig weer *t Is maeger weer gewist van de zeumer. Hoort men dit ook elders

Nehalennia | 1969 | | pagina 33