- 32 - 31. opg. Bh-Hsdminne.n hoornachtige uitsteeksels aan de binnenzijde van de paardepoten.. (zie W.Z.D. 1207 tij zwilvratten) Kent men elders in' Zeeland minnen voor 'deze uitgroeisels? Of misschien minken Dit is in W.Z.D. als mienken mankementen opgenomen 32. In Z.V.W. zegt men 't Is nui, zei Janna Bliek, en dan zetten ze 'eur eigen nog (n)s makkelik Betekent 11 Is nui hetzelfde als kwa of kwan komaan Weet iemand de oorsprong van dit stopwoord 33a. opdrachtig rood, gezwollen in het gezicht (niet alg. ned., zoals W.Z.D. 658 aantekent? maar gewestelijk). b. 'n opdracht ên, kriege een congestie. c. opg. Dob. 'n opstuvieng(ekriege als b. 34. opg. Zr. 'n pierescheetje een zwak, miezerig kind. 35- L.v.Ax. (oud) piestpiesten dikke sneden brood, boter hammen. Is hat daar of elders nog bekend 36. (uit Zeeuws Volksleven, Nagtglas) 'n gesukerde poolse musse een tulband met suiker bestrooid. 37- opg. Bh.-Hsd. roeën schaatsijzers. 38. opg. Bh.-Hsd. Ie kreeg mi 't roesje hij kreeg slaag, letterlijk: met het roetje. Boesje is een dun, zwiepend stokje 39. opg. Svn. Ie gieng op rondoete op stap, deed de ronde. 40. W.Z.D. 840 is opgetekend schoefelaor lanterfanter, bekend in Z.V.W. en L.v.Ax. Is dit juist of zegt men schoefelaer 41Kent u: a. schrabberb. schrapper in de betekenis wiedijzer met korte steel 42. opg. Dob., Aag. 't Is 'n slaovestiel het is slavenwerk, bijv. "Seumers in zoó'n pension wèrreke, da's 'n slaove stiel" 43a. opg. Z.B. 's H.Arendsk.) "smaekelike smul!": zoiets als "lust je nog peultjes" (heb je nog wat in te brengen?) Zegt men dit ook elders

Nehalennia | 1969 | | pagina 34