AI-TTWOORDBLADZIJDE Nr. 1 bij Bulletin 14. Een enkel woord vooraf om mijn waardering uit te spreken voor uw ■beantwoording van de vele vragen, in Bulletin 13 weer gesteld; nota bene over de honderd, de onderverdeelde nummers niet eens meegerekend Hoe groot de oogst is geweest, bewijzen de bladzijden in dit nummer met het opschrift Beantwoording Bulletin 13; op allerlei punten is onze kennis van de streektaal aangevuld; uw aantekeningen en extra bijdragen leverden weer nieuwe stof voor onderzoek. Hartelijk dank We houden ons aanbevolen, ook voor uitbreiding van de groep leden-beantwoorders in alle delen van Zeeland. H.C.M. Ghijsen En dan nu als gewoonlijk Ingevuld door te voor het dialect gesproken te Gaarne terug vóór 1 april 1970 aan Weststraat 11, Domburg. Hieronder plaats ik nog enkele vragen bij elkaar, die ik hier en daar in de tekst van Beantwoording Bulletin 13 heb gedaan, met verwijzing naar bladzijde en nummer. 5- zie blz. (bij Horzels en steekvliegen) Kent oezel(ussel, ozzel) voor a. hommel paardehorzel zie blz. zie blz. (4-3) Kent iemand een jagers woordenboek Aan de inzenders van n. aanl. van haokte mutse 8. nr. 16. West-Z-Vl. (te beantwoorden aan keerzijde van dit blad)Is het een onder- of een bovenmuts Kinder- of vrouwedracht en ev. meer bijzonderheden Bek. zie blz. 9- nr. 39- bij op door Ier. aanget. Kent U dit rondoete gaen is op roete gaen zie blz. 10. nr. 4-6. Kent U voor standaard molen Aant ekeningen astaeke meule bsteende (staende) meule cd'n outen meul'n zie blz. 12. nr. 61. Yv'ie kent St. Jansplekken voor slechte (vierige) plekken in t land zie blz. 14—15 (p- 31 nr. 24-) De daar gedane opm. bevelen we graag in de aandacht van A.A. de Boo aan. zie blz. 16-17- Aan de Schouwen-Duivelandse inzenders We horen graag wat U uit eigen jeugd van aeremstokje weet

Nehalennia | 1970 | | pagina 21