- 24 - MEDEDELINGEN VAN DE ZEEUWSE VERENIGING VOOR DIALECTONDERZOEK. L.S. Dit voorjaar ontving u een dubbel nummer, waarvan Bulletin 1 II geheel aan het dialectonderzoek was gewijd. Ditmaal is met de redactie overeengekomen Bulletin 15 te reserveren voor de kopij van werkgroep Historie en Archeologie, die reeds ge reed ligt, terwijl de onze nog gedeeltelijk moet worden af gewerkt. Dit tengevolge van de late vacantie van ondergete kende en mw. K. van de Putte. Zodra we klaar zijn zullen we ook onze kopij ter perse zenden en hopen u binnen niet te lange tijd Bulletin 16, met het dialectonderzoek als hoofd schotel te kunnen toezenden. Nu reeds onze dank voor uw beantwoording van Nr. 14-'--'- en voor de nieuwe bijdragen, ons toegezonden. H.C.M.Ghijsen. Wilt u intussen uw aandacht geven aan twee vragen, die we reeds nu aan u zouden willen voorleggen om ze zo spoedig mogelijk te kunnen beantwoorden Vraag 1. DrC. Kruyskamp (redacteur Wdbder Ned. Taal, Leiden) vraagt inlichtingen omtrent de uitdrukking: in de vlucht zijn met iets ergens verlegen mee zijn, niet weten wat men er mee moet aanvangen. Deze uitdrukking is opgenomen in een lijst van Zuid- Bevelandse woorden, omstreeks i860 door G.T.Callen- fels opgetekend. Kent men deze uitdrukking nog in Zuid-Beveland of elders in Zeeland Dr. Kruyskamp merkt nog op, dat dit gezegde ook te vinden is in het Zeemanswoordenboek van Van Lennep. Mogelijk is het dus ook in Zeeuwse visserskringen te zoeken. Kunt u nagaan of het daar nog voortleeft

Nehalennia | 1970 | | pagina 26