14 - verzoek van de familie. Hij wijst op het bijzonder plechtige van de lop.ende rouwstoet door het dorp, waarin "eerbied voor de dood en de overledene ligt uitgedrukt"Te meer omdat in Kortgene' degewoonte is, dat bij het passeren van de stoet alle verkeer stilstaat. Auto's stoppen aan de kant van de weg, wielrijders stappen af en blijven aan de kant staan, evenals voetgangers; men groet de stoet, door afnemen van hoed of pet. NIEUWE OPGAVEN VAN BULLETIN 20 Welke van onderstaande woorden en uitdrukkingen zijn ten uwent bekend opg. door 1. (Cz.; Sdk.'t Is nie an d'achterdeure het is een heel eind weg. 2. (W. ,'Z .V.W. Az d'appels zo diere bin, dan kajje je appel- tand wel uuttrekken. 3. Sluis heeft opgegeven Van z'n beer drêómen, maar geeft geen uitleg. Weet u wat het betekent Graag met een voorbeeld. k. (Hp.) gêêstepupen korte stukjes van een gerstestengel. Werden deze als speelgoed gebruikt 5. (Bks,) Ie gaot al (=langs) de gierigaord hij gaat door straten, waar geen café's zijn. Ook hiervan graag een voorbeeld ter opheldering 6. (Mdh Smd flizzeke(n) i fluisteren. 7. (Dob.; Bks-.) 't Is 'n lekkere, ('n schóóne) dodde een flinke hoeveelheid, bijv. v. een erfenis. Wordt ook spot tend gebruikt, als het maar een beetje is. 8. (Bks.) "Waor aonen ziin betaol'n gêên 'oenderd'mannen houden de dames vrij 9. (Gde.) '"k Bin van gêên 'aos gemaokt': je moet m.e niet zo haasten 10. (Sis.) a. 'k Moest 'aosje zêêre om 'n booschap haastig, haast-je, repje; b. 'aosje (aesje) weerje als boven.

Nehalennia | 1974 | | pagina 16