VOORWOORD Het verschijnen van dit nummer heeft lang op zich laten wachten. De oorzaak hiervan vindt u vermeld bij de medede lingen van de Zeeuwse Vereniging voor dialectonderzoek. Het verheugt ons echter deze tegenslag te kunnen compenseren door u een bulletin in nieuwe uitvoering aan te bieden. De ont wikkeling van de druktechnieken heeft een offset-uitgave bin nen ons bereik gebracht. Dit betekent niet alleen aantrekke lijker papier en lettertype, maar ook de mogelijkheid af beeldingen op te nemen, waarvan u op de omslag een eerste specimen aantreft. Dit is een reproductie van een der titel bladen van Tirion's Tegenwoordige Staat van Zeeland. De voorstelling, de steden en eilanden van Zeeland, Nehalennia en de middelen van bestaan van destijds, leek ons toepasse lijk voor het terrein waarop de werkgroep zich met zijn pu blicaties beweegt. Ook aan de inhoud willen we een nieuwe opzet geven. In dit nummer treft u voor de eerste maal een regionaa1-historische bibliografie betreffende Zeeland aan. Het ligt in de bedoeling deze bibliografieën jaarlijks op te nemen, zodat men gemakkelijk publicaties over de geschie denis van Zeeland kan terugvinden. Ook willen we het geschied kundig onderzoek bevorderen met jaarlijkse overzichten van de voornaamste aanwinsten van de archieven in Zeeland. Naast deze vaste rubrieken hopen we regelmatig artikelen over de geschiedenis van Zeeland te brengen. Het tweede nummer van deze jaargang hopen wij nog dit jaar te laten verschijnen. de Redactie. RE G_I ON AAL-HISTO RI SCHE B_I B L10_GRAFJE_ _VAN_ .ZEELAND OVER 1973.. Doordat de belangstelling voor de regionale geschiedenis steeds meer toeneemt, evenals het aantal publikaties, was er al eerder de behoefte gevoeld om regelmatig een overzicht te krijgen van wat er op dit gebied verscheen. Met de jaar lijkse "Regionaal-historische bibliografie van Holland" in het tijdschrift Holland als voorbeeld ontstond het plan voor deze Zeeuwse historische bibliografie.

Nehalennia | 1975 | | pagina 4