-2k- den 29,30 September en 1 oktober 1787 te Vlissingen, bij Jan Nortier, boekdrukker. 2.Alphabetische naamlijst der begunstigers en bewerkers, zo wel als der aanvoerders en active deelnemers, van en aan de plundering en geweldenarijen van den jare 1786, 1787 en 1788 3.Archief van de Maatschappij tot Nut van't Algemeen, departe ment Vlissingen. 1818—1966 Gemeentearchief Zierikzee. Collectie archivalia afkomstig uit het familiearchief De Jonge van Zwijnsbergen. N.B. Bevat o.a. Register betreffende handel, maten, gewichten door: Cornel is de Jonge c. 1760 Grootboek van een handelsbank te Zierikzee 1768-1773- Aantekeningen betreffende de Visscherij en Coopvaardij anno 1785. Stukken betreffende het schip de Hoop onder directie van Heshuizen en De Jonge, 1781. Aantekeningen betreffende het bestuur van Zierikzee en van Zeeland verzameld door Cornel is de Jonge van Drei- schor 1797. MEDEDELINGEN_VAN_DE_ZEEUWSE_VERENIGING_VOgR PlèLECTONDERZOEK AAN ONZE MEDEWERKERS Ik moet deze Mededelingen helaas beginnen met een Jobstijding. De tekst, bestemd voor dit Bulletin, waarvoor ditmaal een ruime plaats was gereserveerd, is op onverklaarbare wijze verdwenen. Hieronder, zo beknopt mogelijk, de gang van zaken, zover ik die kon nagaan. Maanden geleden, als ik mij goed herinner begin Mei, belde drs. J.H. Kluiver van de Werkgroep Historie en Archeo logie mij op om te vragen of mijn tekst gereed was. Ik antwoord de, dat ik deze binnenkort, in ieder geval voor Pinksteren, hoopte in te zenden. Waarop dhr. Kluiver mij verzocht de tekst in dat gevat aan het redactiesecretariaat Wijngaardstraat 3a, Goes te zenden, daar hij zelf vóór Pinksteren enige maanden met studieverlof in het buitenland zou zijn. Hij zou dhr. Uil vragen de verzorging van de uitgave op zich te nemen. Inderdaad had ik mijn tekst kort voor Pinksteren voltooid en is door mij

Nehalennia | 1975 | | pagina 24