-27- Voor Noord-Bevel and (Kortgene) van ir. Heystek: 1. Bros, benaming van een slagerkarretje van onderstaand model: lage wieltjes, gemaakt van dik hout, met opstaande segmentvormige randen. Het werd gebruikt bij de slacht (vooral huisslacht voor het vervoer van het geslachte varken naar de (schone) plaats, waar de verdere ontleding plaats vond. siagerkarret je 2. 'n 'apje;das 'n 'apje: meevallertje, bofje. Nota bene. W.Z.D. geeft in deze betekenis (299) 'abbesje; 'apje werd niet opgegeven. Voor Walcheren (Middelburg, Domburg) maar waarschijnlijk algemeen Zeeuws: gaf J. de Bree de uitdrukkingen: 3. a. D'n bêêr sniën: de beerput legen b. d'n beer steken: 11 nota bene. Van Dale geeft beer in deze betekenis als nederlands, maar de uitdrukkingen zijn daar niet opgetekend. it. de heer A. Meulbroek (Middelburg) maakte mij er op attent, dat de aan tekening over het plaatsje en het kustlicht d'n Osse (W.Z.D. 675) foutief is. Ze liggen niet op Goeree, maar op Schouwen, dichtbij Brou wershaven, evenals het daarbij behorende stoomgemaal van het waterschap Schouwen - Duivel and. Ik nam de aantekening over van Den Eerzamen, maar moet de plaatsbepaling verkeerd begrepen hebben. Mijn excuses, evenals voor de domme verschrijving Leeuwedorp voor Lewedorp (biz. XIl). Bezitters van het woordenboek wordt verzocht deze fouten in hun exemplaar te her stellen, evenals ik zal doen. Gaarne hoor ik of de onder 1,2, en 3 gegeven woorden en uitdrukkingen ten uwent bekend zijn. U kunt dit aantekenen op Antwoordbladzijde 2, achter de vragen omtrent de opgaven West-Zeeuws-Vlaanderen Domburg Eind december 1975-

Nehalennia | 1976 | | pagina 27