-11- BRONNEN EN LITERATUUR Bruin, M.P.de, Aan de rede. Zeeland aan de waterkant, 1975- Dillen, J.G.van, Van rijkdom en regenten, 1970. Kesteloo, H.M., De stadsrekeningen van Middelburg, dl. IX: 1700-1810, 1902. Kok, J., Vaderlandsch Woordenboek, dl. XXIII, 1790 Maritieme Encyclopedie, 1970-1973 (8 dln.). Meij, B.J.de, De burgerlijke en kerkelijke geschiedenis van Ritthem, Welzinge en Nieuwerve, 1929. Middelburgsche Naamwijzers, 1716-1767. Naamlijsten van geborenen, ondertrouwden, gehuwden en overledenen in Middelburg, 1792- 1810 (Berusten o.m. bij het Rijksarchief Zeeland). Nederland's Adelsboek, 1952. Oordt, H.van, De havens van Walcheren, in: Archief, vroegere en latere mededelingen voornamelijk in betrekking tot Zeeland, uitgegeven door het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, 1919, blz. 53-80. Ordonnantieverzameling van het oud-archief der gemeente Middelburg. Ordonnantieverzameling van het Rijksarchief Zeeland. Registers ten rade van de stad Middelburg I6e-l8e eeuw, l8e eeuw (6 dln.) (Handschriftenverzameling van het Rijksarchief Zeeland 851a~^). Scheepsjournaal van kapitein Pieter Pieterssen van het snauwschip "De Vliegende Vïsch", 1762-1767 (voorl. inv. nr. 36a van het oud-archief der gemeente Middelburg). Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden; behelzende eene beschryving van Zee land, 1751. Unger, W.S., D'e gebouwen van de Oost-1ndïsche Compagnie der Kamer Zeeland, in: Oudheid kundig Jaarboek, 1928, blz. 56-82. Unger, W.S., De archieven der gilden en beurzen, 1930. Unger, W.S., Middelburg als handelsstad (XI lie tot XVIe eeuw), in: Archief Zeeuwsch Genootschap, 1935, blz. 1-177- Unger, W.S., De monumenten van Middelburg, z.j. (ie druk: 19*»l). Unger, VI.S., Het archief der Middelburgsche Commercie Compagnie, 1951. Unger, W.S., De geschiedenis van Middelburg in omtrek, 19662. Vries, J.de, De economische achteruitgang der Republ i-fek in de achttiende eeuw, 1959- Winkelman, H.P., Geschiedkundige plaatsbeschrijving van Vlissïngen, 1873- Wisse, A. De Commercie-Compagnie te Middelburg van haar oprichting tot het jaar 175*», 1933. Zee lands Chronyk Almanach, 1781. 5E_YERWIKKELINGEN_RQNDgM_DE_MIDDELEEyWSE_HgyTEN_GEVEL_VAN_HET_GENOgTSCHAP Aangezien slechts een deel van de leden van de Werkgroep kennis heeft kunnen nemen van de verwikkelingen rondom de voorgenomen overdracht van de middeleeuwse houten gevel van het Genootschap aan de Gemeente Middelburg laten wij hierbij een verslag daarover volgen om alle leden te informeren over het standpunt dat het bestuur van de Werkgroep heeft gemeend te moeten innemen krachtens de doelstellingen van de Werkgroep. Zoals bekend is de middeleeuwse houten gevel destijds op advies van de commissie Van Leeuwen uitgezonderd van de verkoop van het vroegere museumgebouw in de Wagenaarstraat Dit bracht met zich mee dat voor de gevel naar een andere plaats moest worden gezocht, hoewel thans noch de Vereniging Hendrik de Keyser, noch de Gereformeerde kerk, die de gebouwen in de Wagenaarstraat aankochten, verwijdering verlangen. Nadat in november 1975 was aangekondigd dat in het Geere-gebiéd naar een mogelijkheid tot plaatsing werd gezocht kwam de Gemeente Middelburg in februari 1976 met een concreet plan. De gevel zou volgens dit plan worden geplaatst in de Korte Geere, op de hoek van deze straat met de nieuw aan te leggen passage naar de Lange Viéle, met de gevel naar het zuid-westen gericht, richting Lange Geere. Het pand zou worden gebouwd door Delta-bouw en het geheel daarna aan een middenstander worden verkocht. Het dagelijks bestuur bracht dit plan, na advies te hebben ingewonnen van prof. JF.Berghoeffin de vergadering van het algemeen bestuur van het Genootschap op 23 maart j.l. De voorzitter van de Werkgroep heeft op deze vergadering bezwaren tegen het plan naar voren gebracht en meegedeeld pas na overleg met het bestuur van de Werkgroep een defi nitief standpunt te kunnen innemen. In de vergadering van 6 april kwam het bestuur van

Nehalennia | 1976 | | pagina 11