-6- teegens den avonts wordt het volck ofbetaelt en ovgedanckt godt seij gedanck vor gluck en behauden Reijs Pieter Pieterssen (Zaterdag 18 juni komen nieuwe bemanningsleden aan boord: stuurman Pieter Pieterssen Groot, bootsman en kok Cornel is Hennigs en matrozen Andreas Andressen, Hans Rabe en Ohrban Floor. Dinsdag 21 juni gaat het schip op "De Huck van St.Jores" liggen. Deze en de volgende dagen wordt de lading ingenomen: lood, stenen en rode pannen. Woensdag 29 juni komen er nog twee matrozen aan boord: Janis Cornel is Huijsbergse en Hans Sörensen). Ao. 1763 De mandt Dato Journael gehouden op Het schip De Vliegende Visch Jun i j Donnerdagh 30 Des morgens te A uren mackten wij ons thauwen los en hal den nae buijten tue en kregen dan en lein van de wal ov om in te treecken en Kreegen dan 6 Parden vor die het schip uijt troock langs het voorwatter en te 7 uren quamen wij buijten op vlack of op De Ree van Rametis ten Ancker op 6 vam watter en don fuhr ick weer nae de stad Middelburg tue Es agtermiddags begondte met Donnerbuijen en weijhde steijv vant Z W met heel Ier Reegen teegens den avonts weijhde het en stoorem met de buijen Es avonts te 11 uren quam ick weer aan boordt en wasen dan klaer om te Zeijllen en brogt en lodtz mee en ock Die kocksmat die mee varen mot namlijck Pieter Dircksen Es nagts over weijhde het en stoorem vant westlijcker handt stocken 3/A tauw vor van het thuïjtauw en don laggen wij weel Te Middelburg in de stadt leegende en op De Ree van Ramettis S Vlissingen uijt gaande naer Zee Es morgens en es vormïddaghs de wint vant W:Z:W met en steijve koulte es agtermiddaghs vortuijd met ons werpancker en kabbeltauw vor de Eb es avonts setten wij de lodtz weer nae de wal tue Es nagts over en steijv koulte en de wint het selvde De Jonge sein mandt begint vandaag Saatterdaghs 2 Es morgens de wint vant Z:W met en nioije koulte en de lodtz quam weer aan bordt halden dan ons werp tehuijs en setten ons boht in en kortten en deell in op ons swaer tauw teegens 10 uren liep de wint weer ant W:N:W met en steijve koulte mos ten leegen blijven 1 ietten het tauw weer op sein aue kleding loopen teegens den middag quam ons Redders hir aan bordt 1 ietten de vlaeg wae i en es agtermiddaghs de wint westlijck met en steyve koulte en Es nagts over hetselvde. Es morgens de wint van Z:W: met moij weer te 9 uren ligten wij ons Ancker op en mackten Zeijl en loweerden nae buijten tue teegens den middag wordt het stielties en het lugtien liep aant N:W: gingen dan weer ten Ancker vor Vlissingen op 12 vam watter vor ons daglijcks Ancker Es agtermiddaghs stielties en omloppende bloijssies met en Donckel lugt en nagt over hetselvde weer.... (Door tegenwind kan het schip pas woensdag 6 juli 1763 definitief van de rede van Vlissingen vertrekken op weg naar Bergen in Noorwegen). (Vanuit Spanje vertrekt "De Vliegende Visch" in 176A naar Amsterdam, vandaar zeilt men vrijdag 5 oktober naar Middelburg). De Mandt Dato Jul 1 ij vreijdaghs 1 Sondaghs

Nehalennia | 1976 | | pagina 6