31 Waterlandkerkje; J.L.Platteeuw, De bevrijding van Zuidzande; A.A. de Zwart, Gedachtenboek september-oktober 1944. Het jaarboek is verkrijgbaar bij het secretariaat van de Vereniging. Herendreef 43 te Aardenburg. Heemkundige Kring De Bevelanden: Historisch Jaarboek voor Zuid en Noord Beveland nr.2 (1976). Dit jaarboek bevat de volgende artikelen: GJ. Lepoeter, De buitenplaats Eversdijk onder Biezelinge:LJ.Abelman, De voorboden van de hervorming in de stad Goes; J. de Kleyn. Twee zilveren schuttersplaten uit 's-Heer Arendskerke; A. de Smit. Grepen uit de geschiedenis van de Gereformeerde Kerk te Borssele; B.Oele, Een landarbeiderswoning in de Poel; LJ.Abelman, Va gebonden van de zelfkant; W.E.P. van IJsseldijk, Oude boerderijen in de Bevelanden; J.H.Kluiver, Het voormalig gemeentehuis te Colijnsplaat; J.Zuurdeeg. De Zeeuwse weg. Rijksweg nr.58 van postweg tot autosnelweg. Het jaarboek is verkrijgbaar bij het secretariaat van de Vereniging, Wijngaardstraat 3a, Goes. Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland: Kroniek van het land van de Zeemeermin (1976). Dit jaarboek is het eerste deel van een in 1976 door de Vereniging Stad en Lande begonnen reeks. Het bevat de volgende artikelen: JJ. Westendorp Boerma, Pieter Mogge, een merkwaardig burger van Zierikzee; W.H. Keikes en H.Uil, Terugblik na vier eeuwen op het beleg van Zierikzee 1575-1576; F.Th. Dijckmeester, Twee Zierikzeese echtparen op huwelijksreis naar Zwitserland in 1835; A. de Vin, Commentaar op het gedicht en het dialect van een Brouwse gamalenvisser; M.G.Westerhof, Kerk en toren te Nieuwerkerk in Duiveland; W.P. de Vrieze, De historie van de boerderij van de familie Smallegange te Haamstede; J.PJ.Lokker, Aart van den Broecke- een vurig patriot uit Burgh. De belaagde onschuld of de schuldige belaagd.Het jaarboek is verkrijgbaar bij het secretariaat van de vereniging, Oude Haven 45, Zierikzee. CONTRIBUTIE De penningmeester verzoekt een ieder die zijn contributie voor 1977 nog niet heeft voldaan dit ten spoedigste te willen doen. Door storting of overmaking op Giro 3719924 t.n.v. penningmeester Werkgroep Historie en Archeologie te Kapelle. Ook de leden van de Dialectvere niging die hun bijdrage voor 1977 nog niet hebben voldaan worden verzocht dit ook ten spoedig ste te willen doen, eveneens op bovengenoemde gironummer. Met dank voor u medewerking. B.Oele penningmeester.

Nehalennia | 1977 | | pagina 33