39 ZEEUWSCH VLAANDEREN Aardenburg, Kaaipoort. Voor de restauratie van de Kaaipoort te Aardenburg, een oude stadspoort die in zijn huidige vorm dateert uit de 17de eeuw, is onder de supervisie van de Rijksdienst voor de Monumenten zorg een plan opgemaakt. De voorbereidingen tot en met het besteksklaarmaken zijn thans voltooid. Het werk is thans opgenomen in het werkenbestand van het werkgelegenheidsprogram ma en zal eerst kunnen worden uitgevoerd wanneer de gelden hiervoor door de minister van sociale zaken zijn vrijgegeven. vV. Sint Kruis, Kerktoren Het plan voor de restauratie van de toren der Nederlandse hervormde kerk te Sint-Kruis, welke toren dateert uit het midden der 15de eeuw, is thans besteksklaar. Bij de restauratie moet volgens de Rijksdienst voor de Monumentenzorg worden uitgegaan van de huidige toestand. De aanwezige spits is een doelbewuste keuze geweest bij het herstel van de in de laatste wereldoorlog ontstane schade. Het ziet er dus niet naar uit dat de spits in zijn vooroorlogse staat zal worden teruggebracht. Ook voor de uitvoering van deze restauratie geldt dat deze eerst zal kunnen worden uitgevoerd wanneer de benodigde gelden in het kader van het werkgelegenheidsprogram ma hiervoor zijn vrijgegeven. vV. MOLENNIEUWS Cadzand. Op 14 mei vond de officiële opening van de gerestaureerde beltkorenmolen te Cadzand plaats. De opening werd verricht door de commissaris van de koningin. De opening werd opgeluisterd met de nodige festiviteiten. Biggekerke. Aan de witte stenen grondzeiler te Biggekerke van de heer Brasser werd de kap hersteld en een nieuwe roede gestoken. De molen is weer dagelijks in bedrijf. Kloelinge. Enige tijd geleden is bij de molen te Kloetinge de steenzolder gestut. Deze maatregel was noodzakelijk vanwege de slechte toestand van de zolderbalken. Een restauratie is in voorbereiding. Nieuwvliet. Aan de molen te Nieuwvliet werden door de molenmakerij Sint Victor enige herstellingen uitgevoerd. Het ligt in de bedoeling de molen t.z.t. geheel te restaureren.

Nehalennia | 1977 | | pagina 41