30 MEDEDELINGEN VAN DE WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE Project Huisnamen, Huiseigenaren en Documentatie betreffende huizen te Middelburg. Het eind 1976 door de werkgroep ter hand genomen huisnamenproject vindt dankzij de werkzaamheden van een 15-tal enthousiaste medewerkers goede voortgang. De werkzaamheden zijn te onderscheiden in archiefwerk (het bewerken van archivalische bronnen, vml. in het Rijksarchief in Zeeland, waarin gegevens over oude Middelburgse panden en hun eigenaars voor komen) en veldwerk (het bezoeken van oude huizen en het noteren van bijzonderheden omtrent in- en exterieur). Een aantal huizen is al bezocht en ook het bronnenonderzoek maakt goede vorderin gen. De dienst Gemeentewerken van Middelburg zegde medewerking toe aan het project (i.e. het doorgeven van tekeningen en bijzonderheden betreffende gerestauteerde of te restaureren panden. Nieuwe medewerkers zijn nog welkom. Wanneer u geïnteresseerd bent in het huisnamenproject en indien u over voldoende vrije tijd beschikt (de werkzaamheden worden door de medewerkers n.l. belangeloos in hun vrije tijd verricht) kunt u zich in verbinding stellen met de coördinator van het project de heer P.W.Sijnke, p/a Gemeente-archief, L.Noordstraat 19, Middelburg (tel.01180-26251 tst. 254). Het lezingenprogramma van de Werkgroep is samengesteld als volgt: 29 november 1977 Prof. dr. IJ. Poelhekke. hoogleraar aan de Universiteit van Nijmegen "Jacob Cats als raadpensionaris van Holland" Abdij 11 Middelburg, aanvang 20.00 uur. De lezing wordt georganiseerd in samenwerking met het Genootschap. 15 december 1977 drs. M. van der Bijl, medewerker Vrije Universiteit te Amsterdam "Regententwisten te Middelburg aan het begin van de 18e eeuw" Rijksarchief, St.Pieterstraat 38, Middelburg. Aanvang 20.30 uur. Voorafgaand aan de lezing te 19.15 uur de jaarlijkse ledenvergadering ran de Werkgroep. De agenda zal u tijdig worden toegezonden. 24 januari 1978 Prof. mr. L.Th.Maes, hoogleraar Universiteit Antwerpen "Aspecten van de Scheldekwestie omstreeks 1500, grenzen van Zeeland, Vlaanderen en Brabant. Abdij 11 Middelburg, aanvang 20.00 uur. De lezing wordt georganiseerd in samenwerking met het Genootschap en de Juridische Werkgroep. medio april 1978 PJ. Brand historicus te Hulst en lid van het bestuur van de Werkgroep "De geschiedenis van het land van Saeftinge" Lezing met dia's en de Saeftinge film. Nadere aankondiging van tijd en plaats volgt. Wij vestigen tevens uw aandacht op een lezing uit de lezingencyclus landscnap" van het Genootschap, namelijk "Hoogtepunten van de ontwikkeling der Nederlandse 18e eeuwse buitenplaatsen in het bijzonder met betrekking tot Walcheren" door jhr. H.W.H. van der Wijck te Doorn. Deze lezing vindt plaats op 4 april 1978 in gebouw Abdij 11 te Middelburg,aanvang 20.00 uur. RUIL ABONNEMENTEN In het kader van de ruilabonnementen tussen de heem- en oudheidkundige verenigingen in Zeeland ontvingen wij de volgende jaarboeken: Heemkundige Kring West Zeeuws-Vlaanderen: Bijdragen tot de geschiedenis van West Zeeuws-Vlaanderen nr.4. Het jaarboek bevat de volgende artikelen, gebundeld onder de titel "episoden 1940-1945" G.A.C. van Vooren, De belevenissen van 1-II-40 R.I.; J.L.Platteeuw, Beknopt overzicht van het optreden van de Franse en Belgische troepen in enkele gemeenten van West Zeeuw-Vlaanderen in mei 1940; G.A.C. van Vooren, De overval op het distributiekantoor te Oostburg; G.A.C. van Vooren, De Duitse overval op St.Kruis. A.Heolhorst, De krant die onderduiken moest; G.A.C. van Vooren, Dramatische overtocht over de linie; J.L.Platteeuw, De bevrijding van

Nehalennia | 1977 | | pagina 32