40 Sim Annaland. Aan de ronde stenen stellingmolen te Sint Annaland worden door de eigenaar regelmatig herstellingen uitgevoerd. Zuid/an de. Voor de ronde stenen beltmolen te Zuidzande is een restauratie in voorbereiding. Arncmuiden. In de nacht van 24 op 25 juni voltrok zich een grote ramp. In een uur tijd brandde de achtkante houten grondzeiler tot de grond toe uit. Door hel verlies van deze molen is het molenbestand in Zeekind gedaald lot 72. (130 r; 1926). Retranchement, Zierikzee, Colijnsplaat. De standerdmolen te Retranchement, molen de Hoop te Zierikzee en de oude molen te Colijnsplaat werden door de gemeente aangekocht. De molens te Retranchement en te Zierikzee zijn dringend aan restauratie toe. St.Maartensdijk. De toestand van de korenmolen "de Nijverheid" te St.Maartensdijk gaat zienderogen achteruit. De balie is er voor een deel afgevallen en ook de wieken zijn slecht. De molen te Stavenisse uit 1801 is vorig jaar door de gemeente Tholen aangekocht en is hiermede de vierde molen welke eigendom van de gemeente is geworden. Met een door de gemeente gefinancierde en georganiseerde molenaarscursus, welke waarschijnlijk dit jaar van start zal gaan, hoopt men in de toekomst deze gemeentemolens meer te kunnen gebruiken. OPENINGSTIJD RIJKSARCHIEF IN ZEELAND Met ingang van 1 september 1977 geldt voor de raadpleging van archiefstukken in de studiezaal de volgende regeling: Archiefstukken kunnen ter raadpleging worden aangevraagd 's morgens van 9-10 uur en 's middags van 13.30-16 uur. Gedurende die tijden kan ook op de dienstdoende ambtenaar een beroep worden gedaan om assistentie te verlenen. Voor het aanvragen van archiefstukken kan van luit bovenstaande worden afgeweken ten behoeve van gekwalificeerd wetenschappelijk onderzoek. Daartoe wende men zich tot de rijksarchivaris. Ongewijzigd blijven de openingstijden van de studiezaal: maandag t/m vrijdag van 9-12.30 uur en van 13.30-17 uur, alsmede de leveringstijden van xerocopieën: van 11.30-12 uur en van 15.30-16.45 uur. De rijksarchivaris.

Nehalennia | 1977 | | pagina 42