-28- MEDEDELINGEN_VM_pE_ZEEUWSE_VEP£NIGING_yOOR_DIALECTONDERZgEK_. In de Vergadering van 29 januari 1977 werd allereerst welverdiende hulde gebracht aan MejK. van de Putte, die afscheid nam in verband met haar vergevorderde leeftijd. Vanaf 1931 heeft zij als de trouwe ijverige assistente van Dr. Ghijsen een niet geringe bijdrage geleverd aan het Zeeuws Dialectonderzoek, waarvoor wij haar veel dank verschul digd zijn. Wij hopen nog lang de mogelijkheid te hebben, bij haar aan te kloppen, als dat nodig is. Ook haar naam blijft ten nauwste verbonden, aan het Woordenboek der Zeeuwse Dialechtenl Intussen is in 1975 van dat Woordenboek de vierde druk verschenen, en het ziet er naar uit, dat binnen afzienbare tijd een vijfde druk nodig zal zijn, verrijkt met de resultaten van het onderzoek van de laatste jaren. De ledenvergadering was unaniem van oordeel, dat het onverantwoordelijk zou zijn, het belangrijke werk, zo lang door de Dames Ghijsen en Van de Putte nauwgezet volgehouden, nu, met haar heen gaan, stop te zetten. Het Bestuur werd opnieuw samengesteld: M.P. de Bruin Voorzitter, B. Oele Penningmeester, J. Kousemaker en J.H. Kluiver leden, terwijl ondergetekende, E.J. van den Broecke-de Man, zich bereid verklaarde, het Secretariaat op zich te nemen, en Dr. A. de Vin, zo nodig, deskundige hulp wil verlenen. HET_piALECTgNpERZOEK_WORpT_pyS_VgORTGEZET_. Wij hopen dat zoveel mogelijk te kunnen doen in de geest van Dr. Ghijsen, wetenschappe lijk verantwoord, in samenwerking met het Instituut voor Dialectologie, Volkskunde en Naamkunde te Amsterdam. Daartoe is allereerst de medewerking nodig van hen, die materiaal kunnen aandragen uit alle delen van de Provincie en van Goeree-Overf1akkee .We willen dan ook gaarne rekenen op de hulp van de oude getrouwe leden én van veel nieuwe krachten. Ideaal zou zijn een net werk van contacten met alle dorpen en steden. Helaas is het Ledenbestand van onze Ver eniging tengevolge van overlijden, sterk gedaald. Het was dus noodzakelijk, zo spoedig mogelijk, nieuwe leden te werven. Om te beginnen, werd een schrijven gericht tot de leden van de Heemkundige Kring De Bevelanden en van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duivel and, die in een ledenenquete blijk gaven van hun belangstelling voor het onderzoek van het Zeeuwse Dialect. Het aantal antwoorden was tot nu toe wat teleurstel lend; een mondelinge herinnering tijdens de a.s. vergadering van Heemkundige Kringen zal hopelijk betere resultaten brengen. Meer succes hadden we met persoonlijke contacten, terwijl ook naar aanleiding van een interview met het secretariaat, gepubliceerd In "De Scheldebode"Het Nieuwsblad v.d. Bevelanden", en "Het Nieuwsblad voor Schouwen- Duiveland", een aantal lezers zich meldde als lid, zodat we in deze éne maand al A5 nieuwe leden mochten boeken'. WAT_WQRpT_yAN_OypE_EN_NIEyWE_LEDEN_VAN_pE_VERENIGING_VERWACHT? Elke steun, moreel en financieel is belangrijk, maar daadwerkelijke hulp, vanuit alle regio's, is bij het Zeeuws Dialectonderzoek onmisbaar! Er moet dan ook wel uitgegaan worden van de verwachting, dat U, voorzover het in Uw omstandigheden mogelijk is: 1. de door het Secretariaat samengestelde vragenlijsten (die U gevouwen in het Bulletin vindt), ingevuld, terugzendt, eventueel na raadpleging van anderen, die het "zeker kunnen weten", 2. aan het Secretariaat doorgeeft: In eigen dorp, stad of streek gebruikte woorden, uit drukkingen en zegswijzen, die, naar U meent, niet buiten Zeeland of Goeree-Overf1akkee worden gebezigd, 3. bij ouderen te rade gaat, welke typische uitingen zij zich nog herinneren verbonden aan een persoon, een voorval, een bepaald ambacht, een beroep, of gewoonten en ge bruiken *4. onderzoekt, of jongeren de door U gevonden woorden enz. nog kennen en er eventueel zelf gebruik van maken, 5. meehelpt met het achterhalen van namen en benamingen, die voor het nageslacht bewaard zouden moeten blijven, o. ons attent maakt op datgene, wat, naa Uw mening, van belang kan zijn voor het Zeeuws Dialectonderzoek in het algemeen, of onderdelen daarvan, 7. belangstelling voor dit werk wilt wekken en aanwakkeren bij andere Zeeuwen, die moge lijk ook Lid van de Vereniging zouden kunnen worden en/of als Correspondent willen mee werken. We zoeken ze nog in vele dorpen!

Nehalennia | 1977 | | pagina 30