XXVII19783p.155-167Beschouwing over de schedelvorm van de Middeleeuwse bewoners van Oud-Sabbinge (door A.M. Dumon Tak en A.P.E. van de Velde). POORTVLIET (gem.Tholen) Onze correspondent te St.-Maartensdijk,de heer P.Jasperse, verrichte aanvullende veldverkenningen betreffende een vindplaats uit de Romeinse tijd.Aardewerkscherven - ten dele uit de le eeuw - werden ter determinatie en documen tatie opgezonden. REIMERSWAAL Een verzoek van een particulier uit Bergen op Zoom om op gravingen te mogen verrichten in het verdronken land van Reimerswaal is door het Ministerie van C.R.M. op grond van de Monumentenwet afgewezen.Deze afwijzing is volkomen begrijpelijk en consequentmaar sneu voor de oprechte aan vrager als men weet dat te Reimerswaal jaar in jaar uit door soms wel 20 a 30 schatgravers gewroet wordt zonder dat daartegen efficiënt kan worden opgetreden. SCHELLACH (gem.Middelburg) Gedeputeerde Staten van Zeeland verleenden alsnog ver gunning aan de landbouwer J.P.Geerse tot ontgronding/af graving van een perceel landbouwgrond waarin de funderings- resten van de kerk en de overblijfselen van een begraaf plaats van het voormalige dorp Schellach (zie ook jaar verslag 1977).Tegen dit besluit is beroep bij de Kroon aangetekend door:l Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan voor natuur-landschaps- en milieubescherming te Goes, en 2 de Stichting tot instandhouding van objecten van culturele waarde in de provincie Zeeland te Middelburg. SINT PHILIPSLAND Bij graafwerkzaamheden ten behoeve van de dijkverzwaring aan de zuidkant van het eiland Sint-Philipsland zijn menselijke skeletresten gevonden,mogelijk afkomstig van het kerkhof van het in 1530 en 1532 verdronken oude Sint- Philipsland .Vondstmelding van de heer den Braberkanton nier bij de Rijkswaterstaat te Sint-Philipsland en de heer J.Quist te Middelburg 35

Nehalennia | 1980 | | pagina 37