VEE RE De secretaris van de Gemeente Veere,de heer L.van der Hiele, meldde de vondst van twee oude waterputten (één van bak steen de andere een tonput) aangetroffen bij graafwerk na afbraak van een oud pand in het centrum van Veere. De in de kelder van het Stadhuis te Veere aanwezige vroege haardstenen werd voor dokumentatiedoeleinden gefotografeerd (opnamen B.Oele) VROUWENPOLDER (gem.Veere) Drs.P.J.van der Feen te Domburg maakte voor het Prov. bodemarchief aantekeningen over vondsten die in 1978 door vakantiegangers werden gedaan op het strand van Oranjezon- Vrouwenpolder ZWAKE (gem.Borsele) De heer W.Remijn te Ovezande (Z.-Bev.) maakte ons er op attent dat er op de bodem van de oude zeearm De Zwake overblijfselen liggen van een groot schip dat reeds in de 17e eeuw werd vermeld.De plaats is vrij nauwkeurig bekend, maar niet de omvang en de exacte ouderdom van het schip. De overblijfselen liggen verborgen onder een zeer dikke modderlaagIn 1979 zal met speciale meetapparatuur gepoogd worden iets meer over het vaartuig te weten te komen. WESTKERKE (gem.Goes) Op de plaats waar de kerk heeft gestaan van het verdwe nen dorp Westkerke (op het voormalige eiland Wolphaarts- dijk) zijn enige jaren geleden fraai bewerkte zandstenen sarcofaagdeksels opgegraven (zie jaarverslag 1975) De heer G.de Jager van het landbouwbedrijf "Hof Westkerke" heeft de vondsten overgedragen aan het Museum voor Zuid en Noord-Beveland te Goes.De heer L.J.Abelmann,conservator verschafte hierover een uitvoerige dokumentatie met foto's voor het Provinciaal archief voor bodemvondsten te Mid delburg 36

Nehalennia | 1980 | | pagina 38