MONUMENTENNIEUWS STANNALANDDe restauratie van het bekende begin 17de eeuwse woonhuis met trapgevel aan de Voorstraat is bijna voltooid. SCHERPENISSE: De restauratie van het uit 1594 daterende voormalige gemeentehuis van Scherpenisse zal in november 1980 worden aanbesteed.Met een restauratieduur van 1 jaar zal het gebouw eind 1981 gereed zijn.Het gebouw zal ge bruikt worden door de bibliotheek en het Cloveniersgilde De laatste heeft sinds de oprichting in 1594 een vergader lokaal in het gemeentehuis. STAVENISSEHet Rijk heeft in principe subsidie toegezegd voor de restauratie van de molen voor 1983.De gemeente zal de restauratie echter voorfinancieren.Molenmaker Stra- ver uit Almkerk maakt thans het restauratieplan gereed. Naar verwachting zal de aanbesteding in de tweede helft van 1981 plaatsvinden.Er van uitgaande dat Rijkssubsidie wordt verkregen denkt de gemeente over ca. 5 jaar de gracht en tuinmuur van het slot van Hieronymus Tuyll van Serooskerke te Stavenisse te kunnen herstellen. STMAARTENSDIJKVoor de kaal gezette korenmolen de Nijverheid te ST.Maartensdijk wordt thans een plan ge maakt waarop een Rijkssubsidie kan worden aangevraagd. OUD-VOSSEMEERHet ca. 1780 vervaardigde Smidsklokje, een uurwerk met bewegende figuren,aan de Raadhuisstraat te Oud-Vossemeer is na een ingrijpende restauratie op 17 april 1980 in gebruik genomen.De Ned,Herv.gemeente in die plaats heeft opdracht gegeven een restauratieplan voor het kerkgebouw te maken. THOLENHet maken van een restauratieplan voor het domi nerende pand Hoogstraat 35 te Tholen is in uitvoering. De Stichting Rust- en Verpleeghuizen voor de Gereformeer de gemeenten in Zeeland wil dit gebouw gaan gebruiken als 38

Nehalennia | 1980 | | pagina 40