dresseur was spoedig verschenen en de temming zou beginnen. Het was een klein vlug kereltje met een enorme zweep ge wapend.Na ingespannen te zijn werden ze voor een veldslee geplaatst om ze te leeren trekken.Zoo zijn ze dagen bezig geweest,maar 't resultaat was bedroevendGeen enkele wilde een streng trekken.Een paar werden zoodanig afgeranseld dat ze totaal afgemat terneer vielen.'t Einde van 't lied was dat èn paardjes en dresseur even vlug verdwenen dan ze gekomen waren.Maar deze grap van de jonge Harison heeft zooveel geld gekost dat de oude Harison er niet over pra ten wilde.'t Heeft dat jaar geweldig veel moeite gekost om 't zaad in den grond te krijgen door gebrek aan trek krachten.Over igens heerste er in de polder wel een goede harmonie onder de inwoners.Al was een groot deel katholiek men kon elkaar uitstekend verdragen.Men merkte alleen 's Zondaags dat er twee geloven in de polders bestonden De bevolking leefde als een aparte colonie onder elkaar, fel afgezonderd van de overige bevolking van Rilland. Elk jaar vierden ze hun boogschuttersfeest; dit was op HemelvaartsdagEr waren twee cafétjes in de polder, van achteren was dit Tieleman en van voren was het Cheef. Er werd dan een geheelen dag druk gedanst en bij Cheef de boog flink gehanteerdEen paar genoodigde boogschutters- ver(eenigingen) uit de buurtgemeenten van N.Brabant kwamen dan wat meer luister bijzetten terwijl de muziek van Ril land, "Rillandia" dan den geheelen dag in de polder ver toefde. Pas als de laatste trein vertrokken was met de genoodigde gasten keerde de rust weder.Aan de boogschut- terij in de polder nam bijna iedereen deel.Vanaf de Direc teur tot jongens van 18 jaar waren lid.Er werd nooit op stang of (en) vogel geschoten maar enkel op schijven die op een dikke laag stroo waren opgestapeld, voor eventu- eele verdwaalde pijlen waren poorten geplaatst waar men moest doorheen schieten.Schoot men te ver uit de rich ting (dan) kwamen de pijlen tegen de wand van zoo een poort terecht. Op het stamcafé van de heer Cheef stond met grote letters: Zoo als ge ziet is het geschied Vandaag voor geld maar morgen voor niet. 23

Nehalennia | 1981 | | pagina 25