zeilen en de grote dorschmachine mee bezig.Waar voor de overstroming weiland was roofden wij eerst het koolzaad daarna een flinke snede hooi.In totaal meen ik dat er nog HL koolzaad geoogst is geworden, 't Jaar 1907 eindigde met een vroege winter en spoe dig waren velen werkloos.Alleen aan de dijken kon de aannemer nog wat volk gebruiken en wel aan de steen glooiing dat nog wel een uitkomst was voor velen. De aannemer van de Broek had dit werk weer onder- aanbesteed aan de heer Jansen die bij 't andere dijk werk een heel eind achterna kwam.Gelukkig heeft het weinig gestormd anders dan had het met de dijk van de Middenpolder er niet best uit gezien.Hier moest dus een nieuwe steenglooiing gezet worden.'k Wil dit feit even warm houden omdat,zoo wij schreven, een groot deel van ons volk toen bij dhr.Jansen werkte.De steenen werden per tjalk zoo ver mogelijk op de slikken gebracht van waar ze dan verder per platte bak naar de zeedijk werden vervoerd. Onze menschen waren dus hierbij druk bezig,toen op een avond door vier man weer een reisje van de slik ken zou worden gehaaldPlotseling stak er een hevi ge wind op en de mannen konden den bak niet meer baas en ging met 4 man op drift.'t Was een hagelijk nachtje nat en koud en daar de wind Zuidoost was dreven ze diep water tegemoet.Ze hadden niets bij zich dan een paar duwbomen waar ze zoo goed als 't ging mee moesten roeien.Toch gelukte het onder de dappere Joh. Verwey ergens onder Bergen op Zoom aan land te komen.Intusschen was er grote ongerust heid toen de mannen 's avonds niet thuis kwamen. Toen ze echter geland waren,hebben ze direct naar huis bericht gezonden van behouden vaart maar de mannen bleven dien dag tot 's avonds weg.Ze hadden zich goed warm gedronken en hun roes uitgeslapen. Zoo kwam ook deze tocht nog tot een goed einde maar wel is door velen een onrustige nacht doorge bracht 13

Nehalennia | 1981 | | pagina 15