Zij was het die naast mevrGhijsen zo'n belangrijk aandeel heeft gehad in de totstandkoming van het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten. Voor het overige was het zakelijke deel snel afge werkt daar alles tot in de puntjes was verzorgd. Bij acclamatie werden herkozen de heren drs.J.H. Kluiver en R.Willemsen. Bij enkele canditaatstelling werden benoemd inplaats van dhr.J.v.d.Bos.ir.M.A.Geuze uit Wouw (afkomstig uit Poortvliet) tot voorzitteren inplaats van dhr. A.E.de Smit, mevr.M.J.Neve-Menu uit St.Jansteen tot bestuurslid. Als lid van de kascontrole commissie werd gepromo veerd de heer P.W.C.van Westen uit Kloetinge. De nieuw gekozen voorzitter mocht direct een proe ve van bekwaamheid afleggen met de voordracht "Er is geen woord frans bie" waar hij uitstekend in slaagde Mevr.v.d.Broecke-de Man,de onvermoeibare secretaresse van de vereniging en bezielt met grote liefde voor de Zeeuwse dialecten,gaf een duidelijk overzicht van de vele werkzaamheden.Gerustgesteld deelde ze mee dat bij ontstentenis mevrdr.N.Bakker had toegezegd het archief tijdelijk over te nemen.Verder deed ze een beroep op allen mee te werken aan het verzamelen van alle nog niet geregistreerde Zeeuwse woorden en uitdrukkingen. Het hoogtepunt vormde de aanbieding van het regio- boek "Het Land van Axel" aan de Commissaris van de Koningin dr.C.Boertien.De heer Dieleman werd hierbij als mede auteur van de secretaresse geroemd om zijn kennis van het streekdialect en zijn grote inzet bij de totstandkoming van het boek. Na het officiële gedeelte volgde nog een voordracht in het streekdialect getiteld "Van koppenetten en nog wat" geschreven door Prof.van Houte en voorge dragen door Mevr.E.Schippers-le Bleu uit Groede. Wat een gave om dit stukje kostelijke humor zo te kunnen uitbeelden. 40

Nehalennia | 1981 | | pagina 42