Zou er wel ooit zoo een droog jaar zijn voorgekomen? Gelukkig dat het in 't voorjaar nog wat regende, juist genoeg misschien om de zaden tot ontkieming te brengen en de wintergranen hun wortels naar de diepte te boren,want na die voorjaarsregen was het dan ook practies afgeloopen.Eiken dag de hemel blauw met die eeuwige zon van koper.Wij konden ons voor stellen hoe het in Indië moest zijn.Reeds vroeg in de zomer zonder water en daar wij op regenputten waren aangewezen,werden de goede zoetwaterputten op gezocht.Toen die ledig waren werd een beroep gedaan op de regenput van 't klooster waar een enorme voor raad in moest zitten,althans heeft daar een groot deel van de bevolking een hele tijd van genoten. Toen ook deze was uitgeput werd het goede water per wagon aangevoerd.Voor de Bathpolders werd een extra vat aangeschaft waar eiken dag mee naar 1t station werd gereden om zoo het begeerde water vast te krij gen. En al moest die al goed betaald worden toch moest de politie er aan te pas komen als de vrouwen meenden onrecht(matig) bedeeld te zijn. Opmerkelijk was dat de vruchten er zoo goed bij ble ven staan.Wieden werd haast overbodigéénmaal en de vruchten lagen schoon,wat uitgekapt werd ging dood en de opslag kwam niet voor.De vrouwen en jongens konden al het wiedwerk op hun gemak aan.De mannen moesten voornamelijk sloten delven wat hoognodig was. De grote waterleiding langs de zeedijk van de 2e Bathpolder zat tot boven vol met ebslib.Dit slib was in de afgelopen jaren van 1t land afgespoeld en door drains en greppels in de sloten vergaard geraakt. Dit slib was in gewone omstandigheid zoo dun als pap, men zou het wel met emmers uit de sloten moeten ha len en dan achter een walletje op moeten bergen. Nu was dit anders.Westhof die 1t eerst er aan toe was te gaan delven begon alvast in deze blubber en wel van achter ('t westeind) af aan.Hier zat ze 1t hoogst en was dan ook uit de aard der zaak 't eerst bewerkbaar met de schop.Eiken dag ging het al beter: 6

Nehalennia | 1982 | | pagina 8