Zelfs een voetbalveld ontbrak hier niet. Al had men nu bepaald niet zoo veel last met deze bezettinggemak brachten ze echter toch niet mee. De geheele polder door waren ze bezig met verkenning of exersitie wat niet bepaald rustig werkte op mens en vooral op 't vee in de weide.Eenmaal zelfs kwam een overste den heer Koning vragen of hij bezwaar had om op Zuidhof eens met de kanonnen door 't veld te rijden.Nu moet u weten dat de karwey juist in vol len bloei stond en daar was het speciaal op gemunt om te zien of door zoo'n gewas gereden kon worden. U begrijpt dat de heer Koning geweldig van leer trok en dus de gevolgen niet zouden achterblijven als zoo een oefening toch door ging.Toen mijnheer Koning eens voorrekende wat een vergoeding dit zou kosten zag eindelijk onze overste er toch maar wijslijk van af en klaagde dat 't toch zoo erg was dat er niets dan een paar dijken en wegen waren om eens aan te oefenen. Ook de nieuwe graanschuur op Middenhof moest er aan geloven.Deze stond vol paarden die soms de planken van de weeg sloegen en in haar ledigheid de balken van de puien doorvraten.Maar ook hier kwam een eind aan toen de schuren moesten gebruikt worden om oogst in te bergen,trokken ze zich meer in loodsen terug. Toch zijn er drie jaar verlopen waar men zich in meerdere of mindere mate met de soldaten moest bezig houden. In dien tijd werd een begin gemaakt met de verbin dingsweg tusschen Zeeland en Noord-Brabantmaar werd door tusschenkomst van de mobilisatie tijdelijk op geschort.De troepen zijn dus allen per trein Zeeland binnengekomen,maar in 1918 kon men er getuige van zijn dat ze per as en ook wel te voet langs de spoor dijk weer wegtrokken.Omstreeks die tijd is Zeeland ook nog eens bezocht door een 80 auto's onder lei ding van de K.N.A.C. De tocht moest toen langs de zeedijk van de Middenpolder via Separatiedijk3e 7

Nehalennia | 1982 | | pagina 9