heel eind over de helft en gelukkig zijn wij ook daar heelhuids doorgekomen.Merkwaardig is dat deze luitenant Prins die ons voor de mijnen had gewaarschuwd eenige uren later zelf door een landmijn om het leven kwam. Toen wij de gevaarlijke zone door waren en aan de "Zanddijk" kwamen begon voor ons de moeilijkheid om door de losgewoelde dijk die vol loopgraven lag door te komen.Enkele koeien kwamen in zoo een loopgraaf recht waar zelf de Hollandse soldaten in zaten. Zoo gebeurde het dat de soldaten hulp verleenden aan ons om 1t vee uit de loopgraven te hijsschen dat de Duitsche vliegtuigen dit alles gade sloegen.Zij zagen ons en ook de Nederlandse soldaat zeker aan voor veedrij vers die ons met de grote kudde vee moesten behulp zaam zijn.Althans geen schot werd gelost uit deze vliegtuigen op ons terwijl eenige loopgraven verder van weerskanten druk gevuurd werd.Na veel moeite bereikten wij s avonds om een uur of acht via Ierseke de Post- brug.De Schorebrug was toen reeds opgeblazen.Toen wij dus eindelijk over de Postbrug de Ierse moeren bereik ten kon het vee en paarden in verschillende weiden gedaan worden en wij konden verder naar de Wilhelmina- polder vluchten. In Goes zochten wij weer contact met de heer Kakebeeke die hier reeds was en vandaar hebben wij nog meenig keer en met vrachtwagens en met gewone auto's de Bathpolder bezocht en veel uit geëvacueerd. Intusschen kwam de vijand steeds nader Zeeland bestrij ken.Vanuit Woensdrecht kwamen ze met drommen Zeeland binnen en al spoedig waren ze voor Middelburg wat na een hevig bombardement genomen werd £17 meO Toen Zuid-Beveland en Walcheren waren overgegeven waag den wij 't om terug te gaan naar de Bathpolder alhoe wel de stroom van Duitsers bleef toevloeien. Zoo besloten wijmijn zoon en ondergeteekende) om eens te gaan zien of wij bij de kanaalbrug konden komen. Aanvankelijk leek het onbegonnen werk daar nu Engelsche vliegtuigen de Duitsche troepen uit de lucht bestookten 21

Nehalennia | 1982 | | pagina 23