INHOUD Van Engelsche Polder(s)tot de Bathpolder VII(slot)pag.2 Monumentennieuws pag.14 Archeologisch nieuws pag.20 Encyclopedie van Zeeland pag.27 Zelandia Illustrata pag.28 Export van een Zeeuws woord pag.30 Jan de Prenteknipper in West Zeeuwsch-Vlaanderen pag.33 'T Sterreken van Betheljem pag.40 Brood bakken pag.43 Dialectdag 1982 pag.45 Mededelingen van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek pag.48 Beantwoording vragenlijst Juni 1982 pag.55 VOORWOORD Op het moment dat dit nummer van Nehalennia bij U in de bus rolt ligt 1982 al weer bijna achter ons.Ondanks de steeds toenemende verslechterde economische toestand za gen wij ons ledenbestand niet dalen.Verheugend want daar door kunnen wij het tijdschrift in ieder geval op het huidige peil handhaven.Vermeldingswaard is voor het af gelopen jaar natuurlijk het verschijnen van de eerste twee delen van de Encyclopedie van Zeeland.Zeker mag ook het verschijnen van het tweede deel van het standaard werk over het dialect in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen-het derde regioboek alweer-niet onvermeld blijven. In het volgend jaar willen wij weer vele artikelen om trent de Zeeuwse geschiedenis brengen(o.a.over het Vlie gend Hert).Verder hopen wij dat onze leden hun gewaar deerde medewerking blijven geven om de vragenlijsten te beantwoorden van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialect onderzoek die voor haar werk zo belangrijk zijn. Kopij voor het volgend nummer wordt graag voor 15 jan. 1983 ingewacht op het redactiesecretariaat. Rest ons nog U allen een goed uiteinde en een voorspoe dig 1983 te wensen. De redactie 1

Nehalennia | 1982 | | pagina 3