INHOUD De Vesting St.Maartensdijk Steenfabrieken(Nehalennia Nr.47) Enkele onbekende gegevens over de graftombe in de Nederlands Hervormde Kerk te Kapelle Boekbespreking Zelandia Illustrata Heimwee Mededelingen Zeeuwsche Vereening voor Dialect onderzoek Beantwoording Vragenlijst December 1982 pag28 pag.34 pag23 pag.25 pag26 pag.27 pag2 pag21 Redactioneel voorwoord De samenstelling van de redactie heeft een wijziging ondergaan.Op de Algemene ledenvergadering van de Werkgroep Hist.en Arch.in april trad de heer Aarssen, die onder andere de zeeuwse bibliografie verzorgde, wegens drukke werkzaamheden af.Hij is opgevolgd door de heer W.Weberconservator van het museum te Vlissingen en secretaris van de Federatie van Zeeuwse oudheidkamers en musea.Op deze wijze hopen wij de museale inbreng in Nehalennia te kunnen waarborgen. Na een-voor wat het historisch gedeelte betreft sober nummer 47-bevat Nehalennia 48 een groot en le zenswaardig artikel over de smalstad St.Maartensdijk U zult bemerken dat het gedeelte vanaf de Mededelin gen van de Zeeuwsche Ver.voor Dialectonderzoek in een kleinere letter zijn gedrukt.In verband met hoge druk- en portokosten dienen we de omvang van het blad bin nen bepaalde grenzen te houden,terwijl we toch zoveel mogelijk alle artikelen,vragen en antwoorden willen opnemen.De redactie zou ook graag voor een betere reproductie van tekeningen en foto's een gladdere kwaliteit papier willen gaan gebruiken.Uw reacties wachten wij af.De redactie maakt graag van de gele genheid gebruik om Mevr.v.d.Broecke-de Man van harte te feliciteren met haar vijf entachtigste verjaardag op 4 juli a.s.Copy voor het volgende nummer moet vóór 15 juli a.s. worden ingeleverd. 1

Nehalennia | 1983 | | pagina 3