uit de late-middeleeuwen daterende kreek.In de in 1982 gegraven proefsleuven aan de overzijde van de kreek werden op de daar aanwezige rug van pleitoceen dekzand echter geen sporen van Romeinse wegverhardingen aangetroffen.De mogelijkheid bestaat dat het wegdek door verploeging reeds lang is verdwenen (het moet vrij dicht onder het tegenwoordige maaiveld hebben gelegen) of schuilgaat onder een middeleeuwse (en latere) weg, de Akkerstraatdie ook de richting van de dekzandrug volgt.In de omgeving van de vermoede weg werden wel verscheidene Romeinse afvalputten en van hout gecon strueerde waterputten aangetroffen.In een van de water putten is een volledige wrijfschaal van terra sigillata (Drag.45 met leeuwekopje) en een kruikamfora van bij zondere vorm gevonden.Tussen de vondsten van het ter rein Rodanborch bevindt zich voor Aardenburgse begrip pen vrij vroeg materiaal onder andere terra sigillata uit Sinzig,La Madeleine en Satto-waar (eerste helft en midden 2e eeuw) De gemeente Aardenburg verleende welwillend toestemming voor het onderzoek in het bestemmingplan "Oude Stad" (Opgraving ROB,J.A.Trimpe Burger met medewerking van B.Oele) BAARLAND(gemeente Borsele) Bij graafwerk achter het huis Slotstraat 50/52 te Baarland zijn vondsten ge daan die wijzen op een bewoning vanaf het einde van de 14e eeuw.Omstreeks 1500 werd er een huis gebouwd van stenen en pannen afkomstig van het vervallen kasteel Hellenburg.Bij het pand behoorden een stenen beerput (vondsten ca 1500 tot tweede helft 18e eeuw) en een welput (vondsten 16e eeuw tot ca 1920) Een nieuw huis werd op de bestaande fundering gebouwd omstreeks 1615.Er was een herberg in gevestigd die later dienst deed als gemeenteherberg met een lokaal waarin het gemeentebestuur(van de voormalige gemeente Baarland) bijeenkwam en het archief werd bewaard. Op 15 juli 1882 is het huis door brand verwoest. 10

Nehalennia | 1983 | | pagina 12