ARCHIEFNIEUWS Als nummer 1 in de inventarisreeks van het Rijks archief in Zeeland verscheen in het voorjaar 1984 de door jhr. dr. G.F.Sandberg vervaardigde inven taris van het archief van de familie Schorer. De Zeeuwse stamvader van de familie Schorer, Lucas Schorer (1581-1651),week vanwege zijn geloofs overtuiging gedurende de 80-jarige oorlog uit van Aken naar Middelburg.In 1611 huwde hij daar de even eens uit Aken afkomstige Johanna Radermacher (1590-1662).Het grote belang van de Schorers voor Zeeland moge blijken uit het grote aantal door tel gen uit deze familie beklede ambten en functies. Zo bekleedden zes leden van de familie het burge meestersambt van Middelburg.Tijdens de periode van de Republiekmaakte mrJ.G.Schorer (1733-1783) deel uit van de Gecommitteerde Raden van de Staten van Zeeland,hij was daarnaast lid van de admiraliteit en raad en schepen van Middelburg. Zijn zoon mrJ.H.Schorer (1760-1822) werd benoemd tot eerste gouverneur des Konings in Zeeland na de bevrijding van de Franse overheersing in 1814. Tussen 1966 en 1981 is het archief van de familie Schorer vanuit zijn diasporazoals de Rijksarchivaris in Zeeland, drs. R.L.Koops, het bij de aanbieding van de inventaris noemde,bijeengebracht in het Rijksarchief in Zeeland.De daarvan vervaardigde inventaris door de heer Sandberg is het product van jarenlange inventarisatiearbeid. De meer dan 400 pagina's tellende inventaris bevat o.a. een zeer overzichtelijke inhoudsopgave, inleiding, en een genealogie van de familie Schorer en enige aanverwanten geslachten. Met name de uitgebreide indices op persoons- en aardrijkskundige namen maken deze inventaris tot een handig en bruikbaar instrument voor de raadpleger. De inventaris is verkrijgbaar bij het Rijksarchief in Zeeland voor 65,

Nehalennia | 1984 | | pagina 33