woonwijk gaat aanleggen op de voorburcht van de beken de "Torenheuvel" met als enige argument dat de dorpskern haar vierkantige vorm moet behouden en dat dus alle lege hoeken eerst vol gebouwd dienen te wor den.Daarmee verdwijnt dan in Zeeland het laatste nog duidelijk zichtbare voorbeeld van een Middeleeuwse versterkte hoevel In zijn woonplaats Sint-Kruis is op 18 april op 86- jarige leeftijd overleden de grote pionier van het archeologisch onderzoek in West-Zeeuws-Vlaanderen, Jan van Hinte.Vrijwel vanaf het begin was Van Hinte correspondent en hoog gewaardeerd medewerker van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek. Hij maakte zich in het Aardenburgse vooral zeer ver dienstelijk door zijn inzet voor een goede conserve ring van de in de St.-Baafskerk opgegraven beschil derde graven en voor de totstandkoming van het Gemeentelijk Museum.Voorts waren zijn veldverken- ningen en proefopgravingen in en om Aardenburg van fundamentele betekenis voor het later verrichte grootschaliger oudheidkundig bodemonderzoek. Hij genoot in binnen- en buitenland veel bekendheid door zijn lezingen en rondleidingen. Tijdens de crematieplechtigheid op 21 april te Middelburg werden zijn vele verdiensten op ontroe rende wijze gememoreerd door de oud Aardenburger drs.W.P.Dezutter Op 1 mei nam de Hoofdingenieur-directeur voor de landinrichting,grond- en bosbeheer in Zeeland,op bijna 65-jarige leeftijd te Middelburg afscheid van zijn werk.Vooral in de periode na de watersnoodramp van 1953 heeft de ROB op buitengewoon plezierige wijze met ir.Eelkema overleg gepleegd en van hem hulp ondervonden toen hij op Schouwen-Duiveland aan het hoofd stond van de Dienst Herverkaveling. In zijn tijd op Schouwen werden de belangrijke opgravingen verricht in Brabers bij Haamstede en op het terrein van het slot Moermond te Renesse. 4

Nehalennia | 1985 | | pagina 6