te redden.De herstelkosten werden eerst op ruim 5000,- geraamd,later werd dit 3000,-.Voor dit bedrag zou een geheel nieuwe kap met staart,een nieuwe buitenroede en een as moeten worden aangebracht. Op initatief van burgemeester van der Hoeven is toen een damescomité ingesteld om de verkoop van speldjes, een loterij en een bazar in de uloschool aan de markt te organiseren.De opbrengst overtrof de verwachtingen 1087.50, dit was eenderde van de herstelkosten. De molenaar had reeds 1000,- toegezegd en enige honderden guldens meer wanneer er een Bilauroede (in plaats van het hekwerk een grote draaibare klep) zou worden aangebracht.De Hollandsche Molen heeft vervolgens de restauratieplannen voorbereid.Tenslotte is het herstel opgedragen aan molenmaker D.Ottevanger te Moercapelle. RESTAURATIES Bij deze restauratie zijn de bovenas en roeden aan gebracht van de voormalige wipkorenmolen "De Oud Strijder" te Tienhoven(Utr)waarvan de kosten inclu sief het bovenwiel en kap 897.80 bedroegen. Waarschijnlijk is toen ook het engels kruiwerk aange bracht.Uiteindelijk kwam de restauratie in 1937 gereed. Bij de overdracht van het door de burgerij verzamelde geld verbond H.Drost zich de molen 25 jaar te onder houden. Zoals eerder gezegd werd de maalderij in 1948 naar de Oudelandsestraat overgebrachtDe molen werd hierna niet meer gewit.Na moeizaam onderhandelen kocht de gemeente in 1955 de korenmolen "De Hoop" voor 4250,-. Enige jaren later is de/stelling hersteld en werd de plaatijzeren loods nabij de molen afgebroken. Een kleine restauratie volgde in 1962 en in 1970 raamde molenmaker van Beek uit Rijnsaterwoude de ver nieuwing van de staartbalklange schoor en twee boven ste zolders op 15462,-.Hierbij was de sloop van het in 1908 gebouwde machinehuis inbegrepen. 17

Nehalennia | 1985 | | pagina 19