van oudheidkundige vondsten uit de Schouwse Westhoek. De organisatie berustte bij de vrijetijds-oudheid- kundigen W.P.de Vrieze,JSimons en J.Deurloo. Uit het provinciaal depot voor bodemvondsten te Middelburg werden voorwerpen en illustratiemateriaal met betrekking tot de opgravingen (1956-1957) in Brabers bij Haamstede in bruikleen gegeven. Een belangrijk facet van kleine plaatselijke tentoon stellingen is dat er bij de streekbevolking veel belangstelling voor oudheidkunde wordt gewekt en er bovendien interessante bodemvondsten die in particu lier bezit zijn,"boven water" komen.Zo was er op de tentoonstelling in Haamstede een aanzienlijke collec tie 17de-eeuws aardewerk te zien die in 1982-1984 achter de Driekoningenlaan te Zierikzee door particu lieren was opgegraven. HULST In het Bulletin van de Oudheidkundige Kring "De Vier Ambachten" 3,1984,2,19-29 schreven E.Bogaert en J.Steijns over: "Recente archeologische vondsten uit Hulst". Het betreft vondsten uit 1982,gedaan in de bouwput van het afgebrande hotel "De Graanbeurs" aan de Grote Markt en in 1983 verzameld materiaal uit een ondiepe bouwput op de hoek van de Korte - en Lange Bellingstraat.Van het complex "Graanbeurs" is afkom stig een 16.5 cm hoog komfoor.Het Hulster exemplaar is vrijwel gelijk aan een in Middelburgop het ter rein van het voormalige Hotel de Abdijgevonden komfoor (Zeeuws Museum; collectie Kon.Zeeuwsch Genootschap Archief Zeeuwsch Genootschap 1938,p.X) dat ook vier, aan de onderzijde naar binnen gebogen handvatten bezit en aan de rand acht uitsteeksels met aangezette maskermedaillons.Het komfoor uit Hulst heeft echter nog reeksen ingedrukte puntjes als extra versiering op de buitenkant van de rand v en onder langs de voet. Een dergelijk met puntjes versierd komfoor bevindt (of bevond) zich ook in de verzameling van de 28

Nehalennia | 1985 | | pagina 30