Oude Haven 20 Huis met lijstgevel uit de 18e eeuw genaamd "die Wijnkelre" Stoeptrap en stoephek.Voordeurposten met snijwerk. De vensters in de voorgevel vertonen drie soorten roedeverdelingen. De kroonlijst uit gesneden hoekconsoles In het voorste woonvertrek op de begane grond is een mooi geornamenteerd stucplafond aanwezig en een gave bijbehorende schoorsteenpartij. Het vrij grote pand bestaat uit een voor-en achter huis en bezit een nog gaaf intakt gebleven wijnkelder. Bij de zeer geslaagde recent uitgevoerde restauratie is het pand onderverdeeld in drie ruime wooneenheden. Engelse kade 1 Woongedeelte van een hoeve,19e eeuw, enigszins verhoogd gelegen,onmiddellijk in de buurtvan de Zuidhavenpoort. Rechthoekig gepleisterd woonhuis onder schilddak met pannen.Door diverse verbouwingen in het verleden ver minkt doch de kenmerken vertonend van oude oorsprong. Voor het huis natuurstenen stoeptrap met ijzeren balie. De schuur thans gedeeltelijk gesloopt valt niet onder de bescherming. Schuithaven 12 Huis met gepleisterde lijstgevel uit de 18e eeuw. Hoekhuis,met ook aan de zijkant een woonhuispui. Pand met geringe inhoud met aardige detailleringen Na een volledig uitgevoerde restauratie in gebruik als kantoor met bovenwoning. Met deze restauratie is het aanzien van met name de hoek Schuithaven-Hoge Molenstraat aanzienlijk ver beterd Grote Kerk, Kerkhof 1 De restauratie van het interieur is reeds geruime tijd geleden gereed gekomen. De in 1848 in neo-klassieke stijl gebouwde kerk is eigendom van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken. 32

Nehalennia | 1986 | | pagina 34