12. P.J.Meertens, Volksgeloof in Zeeland. In: Holland, zoo ben je, Baarn 1933, 80-85 13. Martin Koomen,Het koninkrijk van de nacht, Amsterdam 1978, 13. 14. Frederik Hettman, Volkssprookjes en legenden uit Ierland, Rijswijk s.a., 15 volg. PROVINCIAAL ARCHEOLOOG Ons bestuurs- en redactielid irJ.A.Trimpe Burger beëindigde dit voorjaar zijn functie als provinciaal archeoloog door gebruikmaking van de VUT-regeling Howwèl dit geenszins een beëindiging betekent van zijn archeologische activiteiten wil het bestuur van de Werkgroep toch gaarne van de gelegenheid gebruik maken om een tussentijds woord van erkentelijkheid uit te spreken.Dit temeer omdat bij het afscheid op 26 maart jl. in de toespraken alléén de ambtelijke werkzaamhe den aan bod kwamen.Wij willen ir.Trimpe Burger vanaf deze plaats gaarne hulde brengen voor zijn verdien sten jegens het Genootschap en de Werkgroep. In de eerste plaats maakte hij ^10 jaar deel uit van het bestuur van het Genootschap.In de ontwikkeling van de Werkgroep had hij een groot aandeel.Met name zijn Werkgroep en Genootschap hem dank verschuldigd voor zijn aandeel in de totstandkoming van de Encyclopedie van Zeeland,waarvoor hij bijna de gehele afdeling topografie verzorgde. Ook Nehalennia bevat menige bijdrage van zijn hand, met name de jaarverslagen. Het Genootschap profiteert van zijn vakkennis doordat hij in 1982 bij de instelling van de Commissie voor de Verzamelingen bereid was conservator te worden voor de afdeling archeologie.Wij hopen nog vele jaren van zijn deskundige inbreng te mogen profiteren. Tegelijkertijd een hartelijk welkom aan zijn opvolger drs.R.M.van Heeringen.Van hem ontvingen wij reeds de toezegging de serie jaarverslagen te willen voort zetten en ook in de toekomst voor de archeologische inbreng in onze activiteiten beschikbaar te willen zijn. 10

Nehalennia | 1986 | | pagina 12